ABD'nin Beyin Haritalama Günü Tanıtımında Üsküdar Üniversitesi Övgüsü

ABD Kongresi'nde düzenlenecek Beyin Haritalama Günü etkinliğinin tanıtım videosunda Üsküdar Üniversitesi’nin beyin haritalama ile ilgili yaptığı çalışmalara yer verilerek, SBMT ile yapılan işbirliğine vurgu yapıldı.

ABD'nin Beyin Haritalama Günü Tanıtımında Üsküdar Üniversitesi Övgüsü

ABD Kongresi'nde düzenlenecek Beyin Haritalama Günü etkinliği  19 Ekim 2023 11:30 – 13:30 saatleri arasında Washington, DC'deki Rayburn House Ofis Binası'nda gerçekleşecek.  Etkinlik, beyin haritalama alanındaki son gelişmeleri tanıtırken, beyin haritalama alanındaki çalışmaları konuşmak ve tartışmak için de önemli bir platform olacak.

TANITIM VİDEOSUNDA ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ VE PROF. TARHAN YER ALDI

ABD’de beyin araştırmaları alanında faaliyet gösteren Society for Brain Mapping and Therapeutics (SBMT) ve Üsküdar Üniversitesi’nin ortak yürüttüğü çalışmaların övgüyle bahsedildiği tanıtım videosunda, 19 Mayıs 2015'te Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın beyin girişimi temsilcileriyle görüşmek üzere ABD kongresine davet edildiği ve Türkiye’yi temsilen SBMT ile yaptığı işbirliğine vurgu yapıldı.

TÜRKİYE'Yİ ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TEMSİL ETMİŞTİ

Videoda ayrıca beynin bilinmeyen sırları ve Otizm, Şizofreni, Parkinson, Alzheimer gibi önemli hastalıklarının araştırılıp tedavilerinin geliştirilmesi için eski ABD Başkanı Barack Obama’nın 2013 yılında başlattığı Brain İnitiative (Beyin İnisiyatifi) Projesi’nde Türkiye’yi temsil eden Üsküdar Üniversitesi’nin çalışmalarından bahsedildi.

Tanıtım videosunda Üsküdar Üniversitesi’nin 11-12 haziran 2015 tarihleri arasında Dubai'de düzenlenen G20 öncesi Orta Doğu Beyin Haritalama Girişimi zirvesine katıldığına da yer verildi.

"İNSAN DÜNYAYI DEĞİŞTİRİR" MESAJI

Videoda “Beyninize dikkat edin. Üretin, düşünün, fark edin, sevin, eğlenin, iddialı olun ve farkına varın. İnsan dünyayı değiştirir” mesajı verildi.

2015 yılında ABD’nin İnsan Genom Projesi’nden sonra en dikkat çeken projesi olarak lanse edilen, Beyin İnisiyatifi Projesi’ne, Türkiye’den proje ortağı olarak Üsküdar Üniversitesi seçilirken; Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, ABD’de beyin araştırmaları alanında faaliyet gösteren Society for Brain Mapping and Therapeutics (SBMT) - Beyin Haritalama ve Tedavi Derneği Yönetim Kurulu üyeliği görevine getirilmişti.

Beyin Haritalama Günü etkinliği, beyin araştırmalarının önemini vurgulamak ve bu alandaki ilerlemelere dikkat çekmek amacıyla her yıl düzenleniyor.
 


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:02 Eylül 2023