Az ye, aldatma çok yaşa!

Bilim adamlarına göre haftada en az iki kere seks yapmak, birlikte olduğun insanı aldatmamak, az yemek ve işinde başarılı olmak insan ömrünü uzatıyor...

İngiliz Times gazetesi, çeşitli üniversitelerin araştırmalarından yola çıkarak uzun yaşamın sırlarını derledi. İşte bilim adamlarının uzun ve mutlu bir hayat için, şimdiye kadar bilinen pek çok gerçeği değiştirecek en son tavsiyeleri:

EGZERSİZ YAPIN

Haftada en az 1500 kalori yakanlar 1.6 yıl daha uzun yaşıyor.

HAFTADA 2 KEZ SEKS YAPIN

İngiliz Bristol Üniversitesi’nden bilim adamlarına göre, haftada iki veya daha fazla yapılan seks kişinin 1.6 yıl daha fazla yaşamasını sağlıyor.

ALDATMAYIN

Londra’da bulunan St. Thomas hastanesi çalışanı Doktor Graham Jackson, seks sırasında meyd ana gelen ani ölümlerin dörtte üçünün gizli bir ilişki sırasında yaşandığını dile getiriyor.

AZ YEMEK YİYİN

Dünyadaki 100 yaş üstü kişilerin en çok bulunduğu yer olan Japonya’daki Okinawa adasının sakinleri, yüzde 80 oranda doyduklarını hissettiklerinde yemek yemeyi bırakıyor.

İŞİNİZDE BAŞARILI OLUN

Kanadalı uzmanlar işyerinde elde edilen başarının bağışıklık sistemini güçlendirerek uzun bir yaşam sağladığını açıklıyor. Günde bir kadeh alkol için: İngiliz Tıp dergisine göre, günde bir bardak alkol ölüm riskini yüzde 26 azaltıyor. Ama dikkat; günde iki kadeh alkol de erken ölüm riskini artırıyor. Alkoldeki etanol maddesi vücuttaki iyi kolesterolün miktarını yükseltiyor.

EV HAYVANI ALIN

ABD’de 1980’de yayımlanan Toplum Sağlığı Raporu’na göre ev hayvanı sahibi olan ve kalp krizi geçiren kişilerin yaşama şansının diğerlerine göre yüzde 28 daha fazla olduğu söyleniyor. Ayrıca hayvanlarla iletişime geçildiğinde vücuttaki stres hormonu olan kortizol seviyesi düşüyor.

KASLARINIZI GÜÇLENDİRİN

ABD’de bulunan Pennington Biyomedikal Araştırma Merkezi görevlisi Profesör Peter Katzmarzyk, kasların vücuttaki kan şekerini desteklediğini, bunun da birçok hastalığı engellemeye yardımcı olduğunu söylüyor.

TATİLE ÇIKIN

Amerikan Psikosomatik Tıp dergisi tarafından yayımlanan bir rapora göre, düzenli olarak tatile çıkan orta yaşlı erkeklerin erken ölüm ve kalp krizi riskleri azalıyor.

MİLLİYET


Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:16 Haziran 2015Yayınlanma Tarihi:15 Haziran 2014