Dünya Hipnoz Ödülü Türkiye Üsküdar Üniversitesi'ne

Diş hekimlerine yönelik gerçekleştirdiği hipnoz eğitimleriyle bilinen ve bu alanda önemli başarılar gösteren Üsküdar Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ali Eşref Müezzinoğlu, 2012 Kay F. Thompson Klinik Diş Hekimliği ödülüne layık görüldü.

Diş hekimlerine yönelik gerçekleştirdiği hipnoz eğitimleriyle bilinen ve bu alanda önemli başarılar gösteren Üsküdar Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ali Eşref Müezzinoğlu, 2012 Kay F. Thompson Klinik Diş Hekimliği ödülüne layık görüldü. Ödül, hipnoz otoritelerince saygın bir ödül.

ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİNİ TANIYIN

16-21 Ekim tarihleri arasında Almanya’nın Bremen şehrinde gerçekleştirilen 19’uncu Tıbbi Hipnoz Kongresi bu yıl 47 farklı ülkeden yaklaşık 2 bin psikolog ve diş hekiminin katılımıyla gerçekleştirildi. 3 yılda bir gerçekleştirilen büyük kongrede “2012 Kay F. Thompson Klinik Diş Hekimliği Ödülü” de sahibini buldu. Bugüne kadar alanında başarı gösteren ancak iki kişinin sahibi olduğu ödüle bu yıl hipnoz alanındaki başarılı eğitimleriyle tanınan Üsküdar Üniversitesi Öğretim Görevlisi Diş hekimi Ali Eşref Müezzinoğlu layık görüldü. Ödül ismini Kay F. Thompson’dan alıyor. Thompson, diş hekimlerine yönelik hipnoterapiyi dünyada en iyi uygulayan kişi olarak kabul ediliyor. Hipnoz otoritelerince de önem taşıyan ve saygı duyulan ödülü ikinci kişi olarak almaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Müezzinoğlu, başarının Türkiye’nin başarısı olduğunu söyledi. Ödül el yapımı olmakla birlikte ABD’nin iki büyük sanatçısından birinin elinde şekil buldu. Şaban Özdemir (NPGRUP)

Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:23 Ekim 2012