Evliliğinizi bitirebilecek 4 inanış

Aşkın ve ilişkilerin nasıl olması gerektiği ile ilgili bir çok söylem vardır. Çoğu yanlış olan bu inanışlar evliliğinize ya da ilişkinize zarar verebilir.

Sayısız şiir, film ve şarkıya konu olan aşk... Kulaktan dolma bilgilerle aşkın ve ilişkilerin nasıl olması gerektiği ile ilgili bir çok mesaj vardır. Ne yazık ki bu mesajların çoğu yanlış ve ilişkilerde bize yardımcı olmaktan çok zararları var.

İşte evliliğinize ya da ilişkinize zarar verecek aşk ile ilgili yanlış inanışlardan bazıları...

1. MÜKEMMEL EŞ
- "Bir yerlerde bütün ihtiyaçlarınıza, arzularınıza ve fantezilerinize cevap verecek biri var."

Hiç kimse mükemmel değil ve birlikte olduğumuz kişiyi bu fantezilerimizde yaşayan kişiyle karşılaştırdığımızda hayal kırıklığı yaşamaya mahkumuz. Bunun sonucunda eşinizin yanlış kişi olduğuna inanıp, hiç emek harcamadan ilişkiyi sonlandırmanız mümkün. Aslında ihtiyacımız olan mükemmel bir eş değil, iyi bir eş. Eşinizde mutlaka olmasını istediğiniz en önemli özellikleri bulduktan sonra, geri kalanı anlaşmaya kalmış.

2. BENİ TAMAMLIYORSUN
 - "Çiftler puzzle parçaları gibi bir araya gelerek bütünü oluşturmalı. Diğer parça olmadan yarım kalırsınız."

Gerçek şu ki hiçbir eş bizi tamamlayamaz. İlişki sizi tamamlamasını istediğiniz mükemmel kişiyi bulmaktan ibaret değil, önemli olan birbirinizi tanımak ve birbirinizden birşeyler öğrenmek. Hatta farklı yönlerinizle birbirinize destek olmak.

3. GERÇEK AŞK KOLAYDIR
- "Gerçek aşk o kadar güçlüdür ki, önünüze çıkan her engeli ve zorluğu kolayca aşabilirsiniz."

Pek çok çift bu inanışa sahip. Herhangi bir zorluk ya da çatışma yaşadıklarında, ilişkilerinde problem aramaya başlayıp, birbirlerine olan sevgilerini sorguluyorlar. Özellikle ilişkinin cicim ayları geçtikten sonra bu tür problemlerin yaşanması normal. Çünkü her iki tarafta gerçek yüzünü göstermeye başlıyor. Önemli olan farklılıklarınızı tartışıp, ortak bir noktada buluşabilmek. Bunu yapabilirseniz problem yok.

4. SONSUZ AŞK

- "Aşk sonsuza kadar tutkulu ve heyecanlı bir şekilde devam edecek ve midenizde her zaman kelebekler uçuşacak."

İlk aşık olduğumuzda hissettiğimiz heyecanın bir ömür boyu süreceğini düşünüyoruz. Ama ilk yıldan sonra bu duygular körelmeye başlıyor. Bu inanışa sahip kişiler, heyecanları bittiğinde aşık oldukları kişinin doğru kişi olmadığını ve aşkında gerçek aşk olmadığını düşünüyorlar. Aslında, ilk heyecanlar azalmaya başladıktan sonra ilişkiniz güçlenmeye başlıyor. Birbirinizi yakından tanıyıp, iyi kötü yanlarınızı bilip, ilişkinizi bu temeller üzerinde sürdürüyorsunuz.

HÜRRİYET


Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:17 Temmuz 2016Yayınlanma Tarihi:09 Mayıs 2016