İşte aldatmanın gerçek nedeni!

Yeni bir araştırma çiftlerin birbirini artık çok daha farklı sebeplerden ötürü aldattığını söylüyor..

Bir ilişkide çiftlerden birinin yoldan çıkmasına sebep olan şey nedir? Evet, ilk akla gelen şey ‘seks’. Ama her şey sandığınız kadar basit değil. Yataktaki performans kaygısı ve cinsel uyumsuzluklar aldatmanın en temel nedenlerinden. Kadın ve erkekler, çoğunlukla çok farklı nedenlerden birbirini aldatıyor. Kadınlarda sadakatsizliğin en önemli nedeni, ilişkinin gidişatındaki genel memnuniyetsizlik.

İlişkinin ana hatlarında bir takım problemler yaşayan kadınların aldatma olasılığı iki katına, partneriyle cinsel anlamda uyumsuzluk yaşayan kadınlarda ise bu oran üç katına çıkıyor!

Yapılan araştırma 900 tek eşli kadın ve erkek üzerinde gerçekleştirilmiş. Aldatma oranı erkeklerde %23, kadınlarda ise %19. Aldatma nedenleri tabii ki de kişiden kişiye değişiklikler göstermekte fakat araştırmanın detayına inildiğinde, partnerini aldatanların aldatma sebebinin eğitim, din, medeni hal ya da sosyal statü gibi demografik özelliklerinden daha ziyade eşleriyle aralarındaki cinsel deneyim ve anlaşmazlıklar olduğu saptanmış.

womenist.net  


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:16 Eylül 2023