Migren ağrısına ne iyi gelir

Şiddetli baş ağrısı ile kendisini gösteren migren atakları, ne yazık ki yaşam kalitesini doğrudan düşürüyor.

Gündelik yaşamda olduğu gibi iş hayatı içerisinde de olumsuz anlar yaşatan hastalık, belli başlı durumlarda şiddetli bir hale geliyor. Peki, bu gibi durumlarda migren ağrısına ne iyi gelir?

Öncelikle kişi kendisini tanımalı ve hangi durumlara karşı migren atağı geçirdiğini saptamalıdır. Eğer bu tam olarak yapılamıyor ise migren ataklarının en sık yaşandığı durumlar göz önünde bulundurulabilir. Şiddetli baş ağrısına yol açan noktalardan uzak durmak, sakin bir yaşam sürdürmek ve ilaç desteğine başvurmak migren ağrısına iyi geliyor.

MİGREN AĞRISINA NE İYİ GELİR VE MİGREN AĞRISINDA UYGUN TEDAVİ

Yaşadığınız migren ataklarına karşı uygun bir tedavi arayışındaysanız öncelikle ataklara neden olan durumları ortadan kaldırmanız gerektiğini bilmelisiniz. Eğer yüksek sesli ortamlarda şiddetli baş ağrısı çekiyorsanız bu tarz mekânlardan uzak durmalısınız. Ayrıca yoğun koku içeren noktalar da yine migren atağına yol açabilir. Eğer baş ağrısı çekmenize neden olan faktörü bulur ve ortadan kaldırırsanız tedavi için en önemli adımı atmış olursunuz.

Stresten kaynaklı migren atakları geçiriyorsanız hayatınızdan stresi mümkün olduğunca uzaklaştırmalı ve daha sakin bir yaşam sürdürmelisiniz. Kariyerinizi epey stresli bir sektörde yapıyorsanız iş değiştirmeyi ya da buna benzer adımlar atmayı düşünebilirsiniz. En nihayetinde şiddetli baş ağrısı çekmek, iş yerindeki performansınızı da olumsuz yönde etkiliyor.

MİGREN AĞRISI İÇİN İLAÇ DESTEĞİ

Şiddetli baş ağrılarında kullanılabilen belli başlı ilaçlar bulunuyor. Uzman hekim kontrolünde alabileceğiniz bu ilaçlar, baş ağrısı durumunda kısa sürede rahatlama sunuyor. Böylelikle iş yerinde ya da tatil döneminde etkili bir çözüm niteliği taşıyan ilaçlar, en azından ağrının hafiflemesine yardımcı oluyor.

Yaşamakta olduğunuz migren rahatsızlığına uygun ilacı ise elbette doktorunuz belirleyecektir. Rastgele bir ilaç kullanmak son derece sakıncalıdır. Yan etkiler yaşayabileceğiniz gibi meydana gelen sorunun daha da büyümesine yol açabilirsiniz.

Bilinçsiz bir şekilde ilaç kullanmak yerine uzman bir doktora muayene olabilir ve gerekli ilacı kolayca edinebilirsiniz. Ağrının hafiflemesi için karanlık ve sessiz bir odaya geçebilir, böylelikle ilaçsız da ağrılardan kurtulmayı deneyebilirsiniz.

 


Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:16 Temmuz 2019Yayınlanma Tarihi:03 Eylül 2018