Online Terapi hakkında

Online Terapi İle Ulaşımı Yahut Yoğun İşleri Bahane Etmekten Artık Söz Edilemeyecek!

Online terapi hakkında bilinmeyen ancak fazlası ile merak edilen birçok soru söz konusudur. Online terapinin ne olduğu, nasıl uygulandığı, kimler tarafından verildiği, kimlerin yararlanmasına izin verdiği ve dahası, söz konusu sorulardan yalnızca bazılarıdır. O halde öncelikle online terapinin ne olduğuna değinmek ve bu konudaki belirsizlikleri netleştirmek gerekecek. Online terapiyle ilgili özellikle yaşadığı yerlerde psikologlarla görüşme fırsatı olmayanların yahut psikologlarla görüşme fırsatı olsa da bu duruma cesareti olmayanların elde ettiği büyük kolaylıklardan biridir denilebilir. Terapistlerin online sistem üzerinden verdiği danışmanlık sistemi olan online terapi oldukça pratik bir yöntemdir. Birtakım sebeplerden ötürü ruhsal çöküntü içinde olan ancak bu durumu etrafındaki kişilerle paylaşmak istemeyenler online terapi ile alanında uzman kişilerden destek alma fırsatını yakalayabileceklerdir.

Online Terapi Hakkında Merak Ettiğiniz Soruların Yanıtları!

Online terapi nasıl gerçekleşecek diye merak edenler! Mail yoluyla söz konusu olabilecek online terapinin video konferanslarla, online sistem üzerinden yazışmalarla yahut internet telefonlarıyla gerçekleşmesi de mümkün olmaktadır. Bu hizmet öncesinde ilk görüşmenin birebir yani canlı bir şekilde yapılması önerilmektedir. Peki, bu hizmetten yararlanamayacak olan kişiler söz konusu mudur? Elbette. Zira acil durumlar yani intihar, şizofreni veya kriz durumlarında online terapiden yararlanılması uygun olmayacaktır. Kişilere esneklik tanıyan online terapi en çok da anonim kalınması sebebiyle cazip kılınmaktadır.

Online Terapi İçin Öneri İster Misiniz?

Online terapi ne kadar sürecek? Hangi psikolog ile terapiyi alacaksınız? Randevu iptali şartları, ödeme yöntemleri ve dahası için merak edeceğiniz daha birçok soru için merak içerisinde olabilirsiniz. Ancak söz konusu sorularınızın cevabı online terapi için seçeceğiniz adrese göre değişebilecektir. Öyleyse merak ettikleriniz için e-psikiyatri.com sizlere önerimiz olacaktır.


Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:10 Mayıs 2019Yayınlanma Tarihi:11 Mart 2018