Online Terapi nedir

Alışveriş, eğitim, araştırma, bankacılık işlemleri, eğlence dünyası derken artık hepimiz her şeyi ‘online’ olarak yapmaya alıştık.

Dijital dünyada yeni çıkan, hayatımızı kolaylaştıran her tür uygulama ve gelişmeye açık olduğumuz gibi sevinçle karşıladığımız da söylenebilir. Bunlardan biri de ‘Online Terapi’.

ONLİNE TERAPİ NEDİR SORUSUNUN CEVABI

Konunun uzmanı profesyonellerce verilen psikolojik destek olarak adlandırabileceğimiz terapi hizmetinin internet üzerinden size ulaştırılması, Online terapi nedir sorusunun cevabıdır. Bunun için internete bağlı bir telefon ya da bilgisayarınızın olması yeterli. 

Günümüzde giderek yaygınlaşan online terapi, psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmeti veren merkezlerde terapileri yapılan depresyon, fobiler, yeme bozuklukları, panik ve anksiyete bozuklukları, cinsel işlev bozuklukları, stres ve stresle başa çıkma yöntemleri, öfke kontrolü, uyku bozuklukları, okul problemleri, kaygı bozuklukları, madde bağımlılıkları, iletişim sorunları, davranış problemleri gibi hemen her konuda terapi hizmeti veriyor.

Kendi güvenli konfor alanı dışına çıkmadan pek çok işlemi dijital yolla halleden günümüz insanları için online terapi seçeneğinin oldukça sevindirici bir gelişme olduğu söylenebilir. 

TERAPİSTLERİN GÖZÜNDEN ONLİNE TERAPİ NEDİR

Bazı terapistler son derece olumlu yaklaşırken bazıları da mesafeli ve şüpheli yaklaşıyor. Yüz yüze yapılacak bir terapinin yerini tutmayacağını, yetersiz kalacağını söyleyen terapistler olduğu gibi günümüz şartlarının hepimizi getirdiği bu durumun avantajlarını kullanarak sistemi geliştirmenin en doğru şey olacağını savunan terapistler de var.   

TERAPİ ALMAK İSTEYENLER AÇISINDAN ONLİNE TERAPİ NEDİR

İster rahatlık açısından bakın ister imkansızlıklar içinde ulaşılabilir bir yol olarak, online terapi pek çok insan için bir umut olarak görünüyor. Yurt dışında yaşayan veya büyük şehirlerden uzak yaşayan, istediği terapiste ulaşamayan ya da mahremiyeti sebebiyle bir terapistin kapısından geçmekten imtina eden insanlar için de online terapi, son derece avantajlı.

Günlük hayatın koşuşturmasında vakit bulamayan, zaman ve yol problemi kendisini terapiden vazgeçiren insanlar için de ideal görünüyor. Fiziksel ya da ruhsal problemleri sebebiyle evinden çıkamayan, ailesinden gizli danışmak zorunda kalan insanlar için de bazen tek ve en kurtarıcı yol online terapi. 

Online terapi nedir, işleyişi nasıldır, ücretler nelerdir diye merak ediyorsanız daha ayrıntılı bilgi için sitemizde konuyla ilgili diğer yazılara da göz atabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT: Bu haber içeriği Online Terapi hakkında bilgilendirme amaçlıdır... NPİSTANBUL Beyin Hastanesi ve Tıp Merkezlerimizde ücretsiz online terapi hizmeti VERİLMEMEKTEDİR..

Konuyla ilgili detaylı bilgiye //www.telepsikiyatri.com/ adresinden ulaşabilirsiniz...


Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:11 Eylül 2019Yayınlanma Tarihi:10 Ağustos 2018