Stressiz yaşayabilirsiniz! Zor değil!

Yaşamınızın bir stres yumağı haline gelmesindeki rolünüzü göz ardı etmeden kendinize yeni bir yol çizebilirsiniz. Nasıl mı?

MÜKEMMELİYETÇİLİĞİ BİR KENARA BIRAKIN

Her şeyin mükemmel olmasını istiyorsunuz ve bunun için bitmek bilmeyen bir gayret içindesiniz. Bu kadar yorucu bir savaşı kazanamazsınız. Sonunda kazanan hayatın karmaşıklığı olacaktır. Bırakın olaylar olduğu gibi gelişsin. Siz elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışın.

KENDİNİZE ZAMAN AYIRIN

Sürekli değişen hayat koşullarında siz de hep yerinizde sayamazsınız. Elbette bakış açınız ve duygularınız sürekli değişecek. Arada bir kişisel bir ‘update’ yapmak için kendinize zaman ayırın. Göreceksiniz bu kadar da kafanızı yormanıza gerek yok. Siz zaten en iyisini biliyorsunuz.

BAZEN ‘HAYIR’ DEMEYE ÖZEN GÖSTERİN

Başka insanlar size sürekli yeni sorular ve sorunlar çıkaracaktır. Vereceğiniz cevaplar bu sarmallara ne kadar bulaşacağınızı belirleyecektir. Bazen ‘evet’ bazen de ‘hayır’ demek gerekebilir. Evet demek sizi mutlu edebilir ama istemediğiniz bir yükün de altına sokabilir. Hayır demenin keyfine varın.

İYİ OLDUĞUNUZ ALANLARI BİLİN

Her konuda başarılı olmanız çok zor. İyi olduğunuz alanları araştırın ve bulun. Hayatın üreteceği problemleri çözmek için kendi formülünüzü oluşturun. Bu formüldeki elemanlar en güçlü silahlarınız olmalı.

KENDİNİZE SAYGILI OLUN

Stres seviyenizdeki yükselmeler ve azalmalar hayatta aldığınız kararlarla bağlantılıdır. Kendinize saygılı olun ve istemediğiniz hiçbir duruma düşmeyin. Bu düşüşler moralinizi daha da bozarak stresinizi arttıracaktır. Güçlü olun ve kendinizi diğer insanlardan küçük görmeyin.

PLANLARINIZDAN SAPMAYIN

Kendinize güvenerek hayat kararlarını almanız bir diğer faydası da hedeflerinize yürürken yoldan sapmamanız olacaktır. Gelecek planlarınızdaki oluşabilecek ufak sapmalar bile sizi stresli günlere sokacaktır. Sağlam attığınız her adım bir sonrakinin yolunu açabilir ve güneşli günleri görebilirsiniz.

HÜRRİYET


Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:25 Mayıs 2018Yayınlanma Tarihi:21 Temmuz 2017