Üsküdar’dan icat çıkarma atölyesi

Üsküdar Üniversitesi öğrenci konseyi tarafından Türkiye’nin farklı birçok bölgesinde sosyal sorumluluk projelerini hayata geçiren Üsküdarlı öğrencileri yeni bir projeye daha imza attı.

Kocaeli Kartepe Arslanbey Ortaokuluna icat çıkarma atölyesi kurdu. Atölyede yüzlerce kitap, zekâ geliştirici oyunlar, tablet ve bilgisayarlar yer alıyor.

Üsküdar Üniversitesi SKS Direktörlüğü 2017-2018 akademik yılı çalışmaları kapsamında 200’ün üzerinde etkinliğe imza atarken, Öğrenci Konseyi ile onlarca sosyal sorumluluk projesini de hayata geçiriyor.

Üsküdarlı öğrenciler Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın da önerisi ile şimdi de “İcat Çıkarma Atölyesi” kurdu.

Kocaeli Kartepe Arslanbey Ortaokuluna yüzlerce kitap, çeşitli zekâ geliştirici oyunlar, tablet ve bilgisayarların yer aldığı icat çıkarma atölyesi kuruldu.

SKS Direktörü Özcan Demir ve Öğrenci Konsey Başkanı Faruk Samet Varan tarafından Arslanbey Ortaokulu Müdürü Nurdan Karbuz ve Müdür Yardımcısı İlknur Altuntaş’a Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın hitaplarından oluşan birer set de hediye edildi.

İcat çıkarma atölyesi için 15 bin TL’lik bütçeyi öğrenciler, kermesler, gezi organizasyonları, STK’lar ve Belediyelerden destekle oluşturdu.

Üsküdar Üniversitesi Öğrenci Konseyi daha önce de şu projeleri hayata geçirdi:

•          Alçıtepe ilkokulu Kütüphane Kitap yardımı - Çanakkale

•          Beyören İlkokulu Kütüphane kurulumu - Düzce

•          Ali Altıparmak Ortaokulu Kütüphane Kurulumu- Sakarya Akyazı

•          Emine Mehmet Baysal Özel Eğitim Okulu Oyun ve Aktivite  - Bolu

•          İHH ile Sağlık Taraması – Arakan

•          Kıyafet Yardımı - (Siirt Pervari)

•          Sadakataşı Derneği ile Okul Yapımı - Bangladeş

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:28 Nisan 2018

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.