Hüsnü

Prof.Dr. Hüsnü ERKMEN

Kısa özgeçmiş

Lokasyon: NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi - Ümraniye / İstanbul

1952 yılında Elazığ'da doğdu. İlk ve Orta öğrenimini TED Ankara Kolejinde tamamladı, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1978 yılında mezun oldu,aynı fakültenin Psikiyatri kliniğinde eğitim alarak 1983 yılında uzman oldu.

Girne Asker Hastanesinde askerlik görevini,Manisa Ruh Sağlığı veHastalıkları Hastanesinde mecburi hizmetini yaparak, kazandığı sınav sonucunda1987 yılında Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri kliniğine Yardımcı Doçent olarak atandı,yaptığı çalışmalar ve girdiği sınav sonucunda 1990 yılında aynı klinikte Doçent oldu.1991 yılında girdiği sınavı kazanarak Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Psikiyatri klinik şefliğine atandı.Bu hastanenin Nevroz kliniğini kurdu ve 15 yıl idare etti.2006 dan sonra aynı hastanenin genel psikiyatri kliniğini idare etti.Öğretim üyeliği ve klinik şefliği döneminde 191 psikiyatri asistanı

45 nöroloji ve 122 aile hekimliği asistanının eğitimini yaparak uzman olmalarını sağladı.

2008-2011 yılları arasında Adli Tıp Kurumu Gözlem İhtisas Dairesi üyeliği yaptı. 2011 yılında emekli olduktan sonra Üsküdar Üniversitesinde Profesör oldu ve halen çalışmalarını bu üniversitede sürdürmektedir.

Ulusal ve Uluslar arası dergilerde yayınlanmış 100 den fazla yayını vardır,Meslek yaşamı boyunca çok sayıda ulusal ve uluslar arası kongreye konuşmacı olarak katılıp bildiriler sunmuştur.İyi derecede İngilizce bilmektedir. Evlidir ve iki çocuğu vardır.

 

  • Anksiyete Bozuklukları Araştırma ve Tedavi Derneğinin kurucusu ve başkanıdır.
  • Türkiye Psikiyatri Derneği
  • Türk Nöropsikiyatri Derneği
  • Grup Psikoterapileri Derneği
  • Biyolojik Psikiyatri Derneği ve
  • Amerikan Psikiyatri Birliği'nin üyesidir.

Çok sayıda bilimsel tıbbi derginin danışma kurulu üyeliğini yapmaktadır.

Paylaş


© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.