Zihinsel Eğitim (RehaCom)

Zihinsel gücü arttırmak isteyenlere dikkat ve bellek eğitimi için

Zihinsel Eğitim (RehaCom)

DUŞUNCE TEKNOLOJİSİNDE DİĞER YONTEM: RehaCom

'Viyana Test Sistemi'nin bir parçası olan Zihinsel Rehabilitasyon programı, "Bilgisayarlı Eğitim Modülleri"nden oluşur. RehaCom bir zihin geliştirme programıdır. Bu program, alınan tanının tedavisine yönelik olup 30 dakika veya hastaya göre arttırılarak, azaltılarak bazen tek program, bazen de iki program birlikte uygulanarak yapılmaktadır.

Zihinsel Eğitim (RehaCom)

 

 

 

 

"Unutkan ve dalgın oldum, anlamakta güçlük çekiyorum, çocuğum dikkat ve öğrenme bozukluğu gösteriyor, babam aynı şeyi tekrar tekrar anlatmaya başladı...."  gibi yakınmaları olanlara yardım amaçlı bir programdır.

Beyin 'Check Up' programı dahilinde önce kişinin anlama-kavrama, dikkat ve bellek gibi bilişsel işlevlerdeki performansı bilgisayarlı testlerle(*) ölçülür. Beyin biyoelektriksel aktivitesindeki düzensizliği saptamak amacıyla Kantitatif EEG çekilir ve sonuçlar değerlendirilir.

Beynin modüler sistemle çalıştığı göz önüne alınarak en sorunlu alanlar belirlenir. Aşağıdaki "Bilgisayarlı Eğitim Modülleri" ile tedaviye başlanır. Program ortalama 6 ay sürer. Programın sonunda zihinsel performansın ne ölçüde arttığı gerekirse testlerle tekrar ölçülür.

KULLANDIĞIMIZ BİLGİSAYARLI EĞİTİM MODULLERİ

1

Attention & Concentration

(Dikkat ve Konsantrasyon)

2

Divided Attention

(Bölünmüş Dikkat)

3

Vigilance

(Uyanık-Tetikte olma)

4

Topological Memory

(Alansal Bellek)

5

Verbal Memory

(Sözel Bellek)

6

Memory for Words

(Sözcük-Kelime Belleme)

7

Physiognomic Memory

(Yüz-Sima Belleme )

8

Logical Reasoning

(Mantıklı Akıl Yürütme)

Prof.Dr. Nevzat TARHAN


© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.