İhsan

Uzm. Psk. İhsan ÖZTEKİN

Kısa özgeçmiş

Lokasyon: NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi Ümraniye / İSTANBUL

1963 yılında Balıkesir'de doğdu. 1980'de Haydarpaşa Lisesinden, 1984 yılında da İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. Stajını GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi'nin Psikiyatri servisinde tamamladı. Bu dönemde psikolojik testler konusunda eğitim aldı.

Yüksek öğrenim Kredi ve Yurtlar kurumu İstanbul bölge müdürlüğünün Psikososyal servisinde üniversite öğrencilerinin psikolojik sorunlarına yönelik çalışmaları oldu.

1999 depreminde İstanbul Avcılar'da ve Adapazarı'ndaki çadır kentlerde depremzedelere yönelik psikolojik destek programlarına aktif olarak katıldı.

Alkol kullanımı sebebiyle ehliyetine trafik müdürlüğünce el konulan sürücülere yönelik sürücü davranışını geliştirme eğitimlerinde ( Südge ) eğitmen olarak görev aldı. Projektif Testler Derneği üyesi olup iki sene Rorschach Testi, bir sene de T.A.T  Testi eğitimi gördü ve sertifika aldı.

2003 – 2007 yılları arasında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde klinik psikolog olarak görev yaptı. Bu dönemde gerek klinikte yatan hastalarla gerekse poliklinikte ayaktan tedavi gören hastalara yönelik yoğun çalışmalarda bulundu. Hastanedeki stajer psikoloji öğrencilerine psikolojik testler konusunda eğitim verdi.

2007 yılında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nden ayrılıp  NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi'nde göreve başlamıştır.

Psikoterapi Enstitüsü'nden hipnoz eğitimi almış olup, hastane ortamında hipnoz uygulamalarına devam etmektedir.

Davranış Bilimleri Enstitüsü'nde Aile Terapisi eğitimini  tamamlamış olup aile ve eş terapisti olarak aile sorunlarına ve ilişkilerdeki problemlere yönelik terapiler yapmaktadır.

Davranış Bilimleri Enstitüsünde EMDR eğitimi alarak  psikoterapi süreci içeresinde   EMDR tekniğinden de yararlanmaktadır. Binicilik ve paraşütle atlama faaliyetlerinde bulunmuş olup fotoğrafçılıkla ilgilenmektedir.

Paylaş


© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.