Muhsin

Prof.Dr. Muhsin KONUK

Kısa özgeçmiş

1964 yılında Emirdağ'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Emirdağ'da Atatürk ilkokulu ve Emirdağ Lisesinde tamamladı. 1984 yılında Selçuk Üniversitesi'ni bitirdi ve bir yıl süreyle özel bir eğitim kurumunda Biyoloji Öğretmeni olarak çalıştı. 1985 yılında Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Biyoloji Bölümünde Araştırma Görevlisi oldu. 1998 yılında Selçuk Üniversitesinde Yüksek Lisansını tamamladı. Devlet bursu ile İngiltere'de (University of Wales, Swansea) doktora yapmak üzere görevlendirildi. Moleküler Biyokimya alanında Doktorasını tamamlayarak 1994 yılında tekrar Selçuk Üniversitesine döndü. 1995-1996 yılları arasında GATA Araştırma Merkezinde yedek subay olarak askerliğini tamamladı ve aynı yıl Doçent ünvanını aldı.

2002 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi Fen edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Moleküler Biyoloji anabilim dalına Profesör olarak atandı.Aynı yıl AKÜ Meslek Yüksek Okulları Koordinatörlüğü,Biyoloji Bölüm Başkanlığı ve Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlığı'na atandı. Bu arada kısa bir süre ile AKÜ Uluslar arası ilişkiler koordinatörlüğünü yürüttü.Üniversite tarafından kurulan bir çok komisyon ve kurulda görevleri bulunmaktadır.

Halen Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardmcılığı, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür Vekili, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Moleküler Biyoloji Bölüm Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Paylaş


© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.