1 YIL BOYUNCA DÜŞÜNÜYORLAR

AFP

İngiliz Daily Telegraph gazetesinin haberinde, yaşları 16 ila 60 olan  2491 kadının katılımıyla yapılan araştırmada, kadınların ortalama olarak  yaşamlarının 287 gününü, işe, akşam yemeklerine, davetlere, tatile, spora ve  diğer faaliyetlere ne giyeceklerini seçebilmek için gardıroplarını karıştırarak  geçirdiğini ortaya koyduğu bildirildi.

Bu sürenin büyük bölümünün, cuma veya cumartesi akşamları ile tatil için  uygun kıyafet seçimine ayrıldığı belirtildi. Uzmanlar, ortalama olarak bir  kadının hafta içi her sabah kıyafet seçimi için 16 dakika harcadığı, bu sürenin  cumartesi ve pazar sabahları 14 dakika civarında olduğu kaydedildi.

Araştırma, kadınların çoğunun, hafta sonu dışarı çıkmadan önce ne  giyeceklerine karar vermek için yaklaşık 20, tatile götürecekleri giysileri  seçmek için de her seferinde 52 dakika harcadığını gösterdi.

Kadınların hafta içlerinde de akşam dışarıya giyecekleri kıyafetler için  20 dakika harcayabildiğini ortaya koyan araştırmada, kadınların, tatillerde  sabahları uygun giysiyi seçmek için 10, akşam kıyafetleri için de 10 dakika  harcadığı gözlendi.

Araştırma ayrıca, her iki kadından birinin, işe gitmeden önceki gece 15  dakikasını yarın sabah ne giyeceğini bulmaya ayırdığını ortaya koydu.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:20 Temmuz 2009