10 DAKİKA AYIRIN MUTLU OLUN

10 DAKİKA AYIRIN MUTLU OLUN İşte size 10 dakikada  kendinizi daha  güçlü, iyi ve mutlu hissettirecek öneriler

Mutlu ve sağlıklı bir hayat için dileklerde bulunmayı bırakın. Mutlu olmayı gözünüzde büyütmeyin. Unutmayın, dar zamanlar ve küçük dokunuşlar da mutluluk için yeterlidir.

1- YASTIĞINIZI TEST ETMEYE 2 DAKİKA AYIRIN

Eski yastıklar yorgunluk ve ağrı riskini arttırır. Kollarınızı bile kaldıramaz hale gelebilirsiniz. Bir köşede yığılıp kalmamak için yeni bir ortopedik yastığı deneyip eski yastığınızı değiştirmenizde yarar var. Sabahları uyandığınızda yeni yastığınızın sağladığı yararları görebilirsiniz.

2- IHLAMUR İLE BİR DAKİKA GARGARA YAPIN

Günde üç defa ılık bir fincan ıhlamur ile yapılan gargara, soğuk alma riskini azaltır. Bunu yaparken gülmemeye dikkat edin. Sağlığınızı riske sokmayın.

3- BANKA HESAPLARINIZI KONTROL EDİN

Yapılan araştırmalara göre, insanlar banka hesaplarını kontrol ettiklerinde kendilerini daha mutlu hissediyorlar. haftada bir yapılabilecek bir kontrolle finans durumunu takip eden insanlar, güçlerini ellerinde tuttuklarını hissederek huzurlu oluyorlar.

4- ALIŞVERİŞTEN 10 DAKİKA ERKEN AYRILIN

Masraflarınızı düşünün ve alışverişten belirlediğiniz zamandan önce ayrılın veya telefon konuşmalarınızı 10 dakika azaltın. Omuzlarınızdan büyük bir yük kalkacaktır.

5- ESKİ ARKADAŞLARA 10 DAKİKA AYIRIN        

The Art Of Friendship'in yazarlarından Sally Horchow'a göre, eski arkadaşlarla buluşmak, insana daima huzur veriyor, geleceğe güvenle bakmamızı sağlıyor. eski arkadaşlara ayrılacak günde 10 dakikanın gün boyu sağlayacağı huzur için siz de hiç olmazsa telefonla bir arkadaşınızı arayın

6- DEĞİŞİK TATLARA AÇIK OLUN

Meyve ve sebze yiyerek kendinizi hem mutlu hissedebilir hem de sağlıklı kalabilirsiniz. Psiology&Behaviour Gazetesi'nin araştırmasına göre, hep aynı meyve-sebze yerine farklı tatları deneyerek kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

7- KAYITSIZ KALMAYIN

Psikolog Dr. Mort Orman'a göre, çevreye karşı ilgili olun. Olan bitene kayıtsız kalmayın. Daha fazla şey duyun ve öğrenin.

8- BAŞKALARINA YARDIM EDİN

Başkalarına yardım ettiğimizde mutlu oluruz. Yardıma ihtiyacı olanları unutmayın. Gerekirse web'de yardım sitelerini araştırın.

9- BİKİNİ BÖLGESİNDEKİ TÜYLERDEN KURTULUN

Avustralya Kozmetik Hekimleri Birliği'nden Dr. Phillipa McCaffery'e göre, doğal takılmak yerine bedeninize biraz ilgi gösterin ve bikini bölgesindeki tüylerden kurtulun, çünkü cinsel ilişki sırasında orgazm olmanızı önler.

10- EV - İŞ ve İŞ - EV TEMPOSUNDAN KURTULUN

Günlük hayatın akışına dur demek için gücünüzü kullanın. Eve varmadan önce kendinize küçük bir zaman ayırın. Bir arkadaşınızla oturup kahve için. Yolunuzu değiştirin, yolda iyi, keyifli bir şeyler görün, iyi müzik dinleyin.

11- GÜNLÜĞÜNÜZE İKİ DAKİKA AYIRIN

Kalifornia'daki Loma Linda Üniversitesi'nden Dr. Lee Berk, günlüğünüze iki dakika ayırmanızı öneriyor. Yatmadan önce iki dakikanızı günlüğünüze ayırın. Günün özetini çıkardığınızda kendinizi daha rahat hissedeceksiniz.

12- LİMONLA FERAHLAYIN

Aromaterapist Jules McClean, banyoda limon esanslı kokular kullenmanın enerji ve mutluluk verdiğini söylüyor.

13- YOGA YAPIN

Yoga hocası Carolyn Cowan'a göre, profesyonel olarak ilgilenemeseniz de elleriniz ve ayaklarınız üzerinde yüzünüz yere bakarak kedi gibi yürüyün. (Vücudunuz üçgen şeklinde olacak.) Derin nefes alın, 3 dakika yeterli.

14- 5MUTLULUK LİSTESİ YAPIN 
Size mutluluk veren 100 şeyi 10 dakikada listeleyin. Kötü anlarınızda bunlara bakın. Kendinizi daha iyi hissettiğinizi göreceksiniz. 

15- STRESTEN KURTULUN
Refloksdoji Topluluğu'ndan Pippo Tuccker-Brown'a göre, avuç içlerinize saat yönünde masaj yapmak stresi azaltmaya yardımcı olur.

16-AVUÇLARINIZI BİRLEŞTİRİN
Avuç içlerinizi birleştirin ve kuvvet uygulayıp iki taraftan itin. Bunun, hem boyun hem sırt kaslarınız için yararlı olduğunu göreceksiniz.

 


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:08 Kasım 2008

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.