10 maddede seksi selfie sırları

Jessica Alba, Sofia Vergara, Christina Hendricks gibi yıldızların saç ve makyaj stilisti Jen Atkin, en iyi selfie için olmazsa olmazları anlatıyor...

Jessica Alba, Sofia Vergara, Christina Hendricks gibi yıldızların saç ve makyaj stilisti Jen Atkin, en iyi selfie için olmazsa olmazları anlatıyor... DUDAKLARIN RENGİ ÖNEMLİ selfieDudaklar çok önemli. Canlı renklerde ruj kullanmayı ihmal etmeyin, sizi daha uyanık ve canlı gösterecektir. Mercan kırmızısını öneririm.

Taylor Swift rujunu hiç ihmal etmiyor. ARKAPLANI TEMİZLE Eğer arka planda çok fazla ıvır zıvır varsa, bu sizi dağınık gösterecek ve dikkati dağıtacaktır. Önce arka planı sadeleştirin. Miley Cyrus hangi açıdan güzel göründüğünü iyi biliyor.

AÇIYI AYARLAYIN Kamerayı yatay tutun ve 45 derecelik bir açı olmasına özen gösterin. Bu ufak ipucu vücudunuzu çok daha ince ve iyi gösterecektir.

Erkekler onun için kavgaya giriyor! Miranda Kerr için selfie ciddi iş. DÜZGÜN PROFİLİNİZİ BULUN Doğru profili bulun. Pek çok insan belli bir açıdan çok daha iyi görünür. Sağ mı sol mu? Deneyin ve yandan en iyi göründüğünüz açıyı bulun. PENCERE KENARINA GİDİN Doğal ışık çok önemli. Ama arkadan gelmemeli. Pencere kenarına giderek doğal ve iyi bir ışık yakalayın. Çok daha pırıltılı görünürsünüz. Ünlü model Alexa Chung her selfie'sinde çok doğal görünüyor. KOLLARI İNDİRİN Kollarınızı vücudunuzdan uzak tutun. Bunu fotoğraf deneyimlerimden öğrendim. Kollar insanı şişman gösterebilir. Kollarınızı aşağı sarkıtın, çok daha ince ve zarif görüneceksiniz. Alessandra Ambrosio da iyi selfie çekenlerden biri... BOL FİLTREDEN KAÇMAYIN Çok aplikasyon kullanın. Mesela Line Camera, Squaready gibi. Milyonlarca filtre var ve hepsi Photoshop gibi duruyor, renklerle oynamaktan çekinmeyin. Koyu halkalarınızı yok edin! Model Jourdan Dunn düz saçtan vazgeçmiyor. DÜZ SAÇLAR GARANTİLİDİR Bukle ve rüzgarla uçuşan saçlar işe yaramaz. Mümkün olduğunca atkuyruğu ya da topuz tavsiye ederim. Parlak ve düz saçlar selfie’de çok daha iyi durur. KABARTIN! Düz dedik ama sönük demedik… Kabarık ve büyük saçlar iyidir. Selfie öncesi saçlarınızı aşağı doğru sallayın ve kabartın. Çok daha doğal durur. Burcu Esmersoy da bol bol selfie çekenlerden... BOL BOL ÇEKİN Tek pozla kalmayın. Selfie ciddi iştir, en az 10 tane çekmeniz lazım. Ne kadar çok çekerseniz, kendiniz için en iyi duranı o kadar kolay bulursunuz. HÜRRİYET KELEBEK

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:07 Ağustos 2014Yayınlanma Tarihi:09 Ağustos 2014