10 YILDIR DEPRESYONLA UĞRAŞIYORUM

SORU

Ben 10 yıldır depresyonla uğrasıyorum.bu 10 yıl içinde sürekli ilac kullandım.çok ender olarak ilacı bıraktım ve kısa süre sonra tekrar kendimi kötü hissedince içtim.Hamileliğimde de 6. aydan sonra mecburen ilaç kullandım.Ömür boyu ilaç kullanarak mı yasamak zorundayım.Bir süre özel psikoterapi gördüm ama faydası olmadı.Maddi imkansılık nedeniyle özel tedavi göremiyorum.Devlet tedavileride malum!!Ne yapmalıyım sizce.

CEVAP
Belirttiğiniz klinik tablo, tekrarlayan depresif bozukluğa işaret etmektedir.  ilaç tedavisi ve terapi kombinasyonundan fayda görebilirsiniz. Kullandığınız ilaçtan fayda göremediyseniz doktorunuzun önerisiyle başka ilaçlar da denenebilir. Son dönemlerdeki ilaçlar bağımlılık yapmamaktadırlar ve hayati yan etkiye sebep olmamaktadırlar. Bu açıdan doktorunuzla yeniden görüşmenizde fayda olacaktır diye düşünüyorum. Dr.Hüseyin Bulut


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:13 Ekim 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.