12 yıl sonra cesetleri bu halde bulundu

Rusya'da Volga Nehri'nin dibinden 12 yıl sonra çıkarılan bir otomobilde Rus çiftin cesetleri bulundu. Çiftin kazaya mı yoksa cinayete mi kurban gittiği ise hâlâ gizemini koruyor. Polisin, aracın içinde 10 yıldan fazla bir süredir bozulmamış halde kalan araç belgeleri sayesinde, ceset kalıntılarının çifte ait olduğunu anladığı belirtildi.

Rusya'da 25 yaşındaki İlya Zhirnov ile 22 yaşındaki Kira Cherkasova en son Aralık 2005'te görüldü.

O günden bu yana haber alınamayan ve ne olduğu bilinmeyen genç çifte ait araç, Volga Nehri'nin dibinde bulundu.

Suyun altında yıllarca kalan genç çiftin cesedinden sadece kalıntılar geriye kalmıştı. Talihsiz çiftin cesedi, dalış yapan aktivistler tarafından bulundu. Aktivistlerin nehirin altındaki doğal yaşamı inceledikleri ve suyun altında tanınmaz hale gelmiş aracı gördükten sonra olayı polise bildirdikleri öğrenildi.

Nehirden çıkarılan araçsa tanınmaz haldeydi. 12 yıl sonra genç çiftin ailesi çocuklarına ne olduğunu öğrenmiş oldu. Polisin, aracın içinde 10 yıldan fazla bir süredir bozulmamış halde kalan araç belgeleri sayesinde, ceset kalıntılarının çifte ait olduğunu anladığı belirtildi.

Aralık 2005 tarihinde Zhirnov'un Cherkasova'yı arabasıyla işten almasının ardından kayıplara karışan çiftin ölümü hâlâ gizemini koruyor.

Trajik sonla ilgili buzlu kaygan yolda giden aracın nehire düşmüş olduğu düşünülüyor. Ancak polisin çiftin gizemli ölümüne ilişkin başlattığı soruşturma devam ediyor.

HABERTÜRK

 


Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:09 Ağustos 2017Yayınlanma Tarihi:08 Ağustos 2017

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.