124 SAAT ARALIKSIZ KONUŞTU

KAYNAK: REUTERS

62 yaşındaki belediye görevlisi Lluis Colet, Fransa'nın Perpignan kasabasında 3 resmi denetçinin gözetiminde 5 gün 4 gece ara vermeden nutuk atmayı başararak Guiness Rekorlar Kitabı'na girdi.

Colet, böylece bir Hintli'ye ait 120 saatlik rekoru kırmış oldu.

12 Ocak Pazartesi günü Perpignan Garı'nda konuşmaya başlayan Colet, 5 gece hiç uyumadı. Bu arada konuşma düzenini aksatmadan 1 kez birşeyler "atıştırdı". Büyük yazarlar ve şairlerin eserlerinin yanısıra kendi yazılarından dem vuran Colet, ressam Salvador Dali hakkında uzun uzun konuştu. Colet, sırf konuşmuş olmak için konuştu ve "palavraları" peşpeşe sıraladı.

Hatırı sayılır bir kalabalık Colet'yi nutuk atarken yalnız bırakmadı. Zaman zaman bazı şarkıcı ve müzisyenler Colet'ye destek konseri verdiler. Nutuk bittiğinde seyirciler Colet'yi çılgınca alkışladılar. Deneme bittiğinde sesi iyice kısılan ve dermansız kaldığı görülen rekortmen, "Bu benim için çok önemli bir gün. Bu rekoru, Katalan kültürü ve dilini savunanlara armağan ediyorum" dedi.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:20 Ocak 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.