2019 Golden Axon Liderlik Ödülü için geri sayım

Üsküdar ÜniversitesiÜsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Beyin Haritalama Vakfı tarafından 2019 Golden Axon Liderlik Ödülü’ne layık görüldü.

 

Liderlik ödülü sahiplerinin arasındaki tek Türk olan Prof. Dr. Nevzat Tarhan’a ödülü, 16 Mart 2019'da Los Angeles'ta düzenlenecek törende takdim edilecek.

Aynı ödüle 2018’de Nobel Ödüllü Amerikalı Nöropsikiyatrist Eric Kandel layık görülmüştü. ABD merkezli Beyin Haritalama Vakfı (Brain Mapping Foundation) tarafından verilen Golden Axon Liderlik Ödülü, bu yıl 16’ıncı kez verilecek.

Liderlik Ödülü’ne layık görülen tek Türk; Prof. Dr. Nevzat Tarhan

2019 Golden Axon Liderlik Ödülleri takdim edilen isimler arasında bu yıl Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan da yer alıyor. Liderlik ödülü takdim edilecekler arasında tek Türk olan Prof. Dr. Nevzat Tarhan’a ödülü, Los Angeles’ta 16 Mart 2019 tarihinde düzenlenecek törenle sunulacak. Aynı ödüle 2018’de Nobel Ödüllü Amerikalı Nöropsikiyatrist Eric Kandel layık görülmüştü.

800’den fazla bilim insanı buluşacak

Dünyanın önde gelen 800'den fazla bilim insanı, Los Angeles Kongre Merkezi’nde bu yıl 16.’sı gerçekleşecek “Yıllık Dünya Beyin Haritalama Kongresi”nde buluşacak. 2019 kongresi kapsamında; İnsani Yardım Ödülü, Tıpta Öncü Ödülü, Teknoloji Gelişiminde Öncü Ödülü ve Golden Axon Liderlik Ödülü sunulacak.

2019 Golden Axon Liderlik Ödülleri; stratejik programlar, küresel iş birlikleri ve ortaklıklar yoluyla vakıf ve vakıf misyonu hakkında farkındalık yaratmadaki rolleri ile Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Dr. Jeff Wang, Harry Kloor, Oyuncu, Yönetmen ve Yapımcı Sean Stone’a takdim edilecek.

2019 İnsani Yardım Ödülü, küresel insani ve hayırsever çalışmaları dolayısıyla Dr. Deepak Chopra; Tıpta Öncü Ödülü, Avrupa İnsan Beyin Projesi'nin bilimsel direktörü olarak rol aldığı çalışmaları ve insan beyninin 3B atlasını geliştirmesi nedeniyle Dr. Katrin Amunts ve Teknoloji Gelişiminde Öncü Ödülü ise Musküler Distrofisi olan binlerce hastanın hayatını kurtaran ve hayat kurtarıcı ilaçların tanıtılmasındaki çabaları için Fransız Musküler Distrofisi (AFM) Telethon'una verilecek.

Öncü olan ve liderlik gösteren kişilere sunuluyor

Beyin Haritalama Vakfı (Brain Mapping Foundation), yıllık toplantılarında birçok faklı disiplinden bilim adamlarını, doktorları ve mühendisleri bir araya getirmenin yanı sıra nörolojik bozukluğu olan siviller ve yaralı askerlerin bakım ve tedavisinde her zaman ön planda yer alıyor. Bu kapsamda hayat kurtaran multidisipliner klinik denemeler de gerçekleştiriyor. Bu organizasyon, her yıl hayırseverlerin yanı sıra bu alanda öncü olan ve liderlik gösteren kişilere ödül veriyor.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:14 Mart 2019