2020'de bunlar olmayacak!

2020 yılına çok az bir süre kaldı. Geçmişteki hıza bakınca değişimin 5 yıl sonra hayatımızdan çok daha fazla şeyin gitmesi bekleniyor.

2020 yılına çok az bir süre kaldı. Geçmişteki hıza bakınca değişimin 5 yıl sonra hayatımızdan çok daha fazla şeyin gitmesi bekleniyor.

Bu değişimdeki en önemli iki etken "teknoloji" ve "iklim değişikliği"... 2020deMetro kartları Yeni ödeme sistemleri nedeniyle önümüzdeki 5 yıl içinde plastik metro kartları olmayacak. Bu öngörü, dünyanın en büyük ulaşım kartı sağlayıcısı Amerikan MTA şirketine ait. Facebook Daha önce de iddia edildi. Ancak Facebook büyümeye ve varlığını sürdürmeye devam etti. Ancak analistler Facebook'un 2020'yi göremeyeceği konusunda ısrarlı. Çikolata İklim şartlarındaki değişim kakao üretimini tehdit ediyor. Önümüzdeki 5 yıl içinde çikolatanın tarihe karışma olasılığı var. Afrika filleri Sadece 2013'te 35 bin Afrika fili dişleri için katledildi. Bu türün 2020'de tamamen yok olacağı tahmin ediliyor. And buzulları Peru'daki And dağlarında bulunan buzulların küresel ısınma nedeniyle 2020'yi göremeyeceği söyleniyor. Alaska'daki Shishmaref kasabası Bu arktik kasaba iklim değişikliğiyle birlikte her geçen gün suların altında kalıyor. 2020'de bu kasabanın tamamen sular altında kalması olası. Posta servisi Forbes'un verileri postanelerin önümüzdeki 5 yıl içinde tamamen kapanacağını gösteriyor. Postanelerin kargo sektörüne yönelmesi bekleniyor. Helyum Alındığında insan sesini komikleştiren heylum gazı rezervlerinin 2018'de sonunun gelmesi bekleniyor. Normalde hidrojenden sonra en çok bulunan element olmasına rağmen helyum'un ayrıştırılması zor bir gaz olan helyum, ABD'deki bazı doğal gaz yataklarında çıkarılıyor. Popular Mechanics'in haberine göre 2020'de artık helyum gazı olmayacak. Güney Afrika gergedanları Güney Afrika gergedanları kontrolsüz avlanma nedeniyle 2020'yi göremeyecek. Viski Esquire'ın haberine göre önümüzdeki 5 yıl içinde yüksek kaliteli viskinin sonu gelecek. CD Bırakın 2020'yi 2016'nın başlarında CD'lerin tarihe karışması bekleniyor. HÜRRİYET

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:14 Nisan 2015Yayınlanma Tarihi:16 Nisan 2015