3 YAŞ ALTI İÇİN BAKICI ZARARLI

3 YAŞ ALTI İÇİN BAKICI ZARARLIİngiliz uzmanlar açıkladı: "3 yaş altındaki çocuklar aile dışından bir dadıya bırakılmamalı!"

Yazarlar, çocuk sağlığı derneği başkanları ve psikologlardan oluşan uzmanlar grubu İngiliz Daily Telegraph gazetesine açık mektup göndererek konuyla ilgili "ulusal tartışma" başlatılmasını istedi. Uzmanlar arasında yerini alan Amerikan'ın tanınmış çocuk sağlığı gelişim uzmanlarından Prof. Allan Schore da çocukların sağlıklı duygusal gelişimleri için aileleriyle birlikte büyümeleri gerektiğine dikkat çekti. "Bu çocukları bakıcıya bırakmak ileride davranış bozukluklarının ortaya çıkmasına neden olabilir"dedi. Uzmanlar, annelerinden ayrı kalarak büyüyen çocuklardaki "duygusal eksikliklerin" yol açtığı rahatsızlıkların etkilerinin uzun yıllar boyunca hissedilebileceğine de dikkat çekiyor.

KAYNAK: //www.sabah.com.tr/


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:01 Ocak 2000

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.