3 yaşında cinsiyet değiştirmek istedi

Kerry McFadyen üç yaşındaki oğlu Daniel’ı cinsel organını kesmeye çalışırken yakaladığında bütün hayatları değişti. Daniel neden bunu yapmak istediği sorulduğunda, “kız olmak için” yanıtını verdi.

Cinsiyet değiştirmek isteyen Daniel, dünyada bilinen en genç örneklerden biri; belki de en genci.

Doktor tarafından cinsiyet hoşnutsuzluğu teşhisi konulan Daniel, şu an 6 yaşında ve ‘Danni’ isminde bir kız çocuğu olarak yaşamını sürdürüyor. Doktorlar Danni’ye hormon tedavisi uygulayarak ergenliğe girme zamanını erteleyecek. Küçük çocuk 18 yaşında girdiğinde ise cinsiyet değiştirme ameliyatı olacak.

İskoçya'da yaşayan aile karar aldıktan sonra ilk iş olarak Danni’nin öğretmeniyle konuşmuş; öte yandan sınıf arkadaşlarının ailelerine, Daniel’ın artık okula ‘Danni’ olarak döneceğini açıklayan bir mektup yazmış.

Kerry McFadyen ailelerden oldukça pozitif ve destekleyici geri dönüşler aldıklarını belirtiyor. Danni’nin okulda zorluk çekmemesi için okul yönetimi binaya unisex bir tuvalet eklemiş.

McFadyen, “Pek çok kişi, çocuğumun bu kadar erken karar almasına neden olduğum için benim kötü bir anne olduğumu düşünüyor. Ancak ne çocuğumu mutlu emek için her şeyi yaparım” diyor.

DAILY NEWS


Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:11 Aralık 2015Yayınlanma Tarihi:08 Aralık 2015

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.