4 MEVSİM GÜZEL GÖRÜNÜN

Anneyizbiz
  
İstenmeyen tüyler, güzel gözükmeyen yüz ve vücuttaki lekelerden kurtulmak için tam zamanı! Canınızı

 

sıkmayın.

Hazır güneş yüzünü bizden gizlemeye başlamışken, lazer ile özellikle yaz günlerinde tercih etmediğimiz bu yöntemlerden yararlanıp, sağlıklı ve rahat bir cildin keyfini kışın da sürdürebiliriz.

KIL KÖKLERE KALICI ÇÖZÜM “LAZER EPİLASYON”

Doğuştan şanslı olan ince tüyü olan kişileri saymazsak, yeryüzünde vücudundaki istenmeyen tüylerinden kurtulmak isteyen kadın, erkek birçok kişi vardır. Özellikle kadınlarda yüz, boyun, çenedeki tüylenmeler birebir görüntüyü etkilerken, vücuttaki tüylenme ise giyim kuşamımızı kökten değiştirebilecek bir faktördür. Tüylerden hoşnut olmayan erkeklerin sayısı ise hiç de az değil havuza denize giremeyen, istediği şekilde giyinemeyen ve karşı cins ile olan ilişkileri bu yüzden sağlıksız olan birçok erkek hastaya da rastlamak mümkün.

LAZER EPİLASYON DİKKATLİ YAPILMALI

- Yüz, çene, göbek ve göğüs çevresindeki tüyler genelde aşırı tüylenme habercisidir, böyle bir durum mevcut ise epilasyondan önce hormonal tedaviye başlanmalıdır.

- Kullanılan bazı ilaçlar dikkate alınmalıdır, zira bunlar tüylenmeye yol açabilmektedir.

- Geçirilen bazı hastalıklar örneğin polikistik over sendromu, hipofiz tümörü ve kortizonla tedavi durumlarında özellikle kadınlarda aşırı tüylenmeye yol açabilir. Kadınlarda erkeklik hormonu (yani testestron) arttığı durumlarda da hormonları doğru seviyelere indirmek, aşırı tüylenme tedavilerinde başarılı sonuçlar vermeyi sağlayacaktır.

- Bireyin özel geçirdiği bir hastalık söz konusu olduğunda ise kendi doktorundan da bu işlemi yapıp yapamayacağı konusunda teyit alması daha sağlıklı bir bilgi olacaktır.

- Lazer epilasyon yöntemi tamamen tıbbi bir yöntem olduğundan uygulayan kişinin bu konuda uzman, eğitimli ve tecrübeli olması, kılın yapısını iyi bilmesi tüylerin gelişim evrelerini iyi tanıması, seans araları ve seans sayısını doğru ayarlaması hem iyi bir sonuç, hem da yan etki yaşamaması açısından çok önemlidir. Cihazın teknolojik açıdan ilerlemiş bir cihaz olması acı hissini minimum dereceye indirebilmektedir.

LEKELERİNİZİ İHMAL ETMEYİN


Yaz sonrası, yoğun bronzlaşma ve güneş ışınlarına maruz kalmakla artan yüz, dekolte ve el üstü bölgelerindeki açık veya koyu renkli lekeler, bizi her zaman rahatsız eder. Her şeyden önce lekelerin oluşma nedenlerini araştırmak gerekir. Altta yatan nedenler ise; başta güneş ışınları olmakla birlikte hormonal düzensizlikler, yanlış alınan ilaçlar, yanlış uygulanan kozmetik ve estetik destekler, fazla solaryum seansları, yanlış kullanılan kozmetik kremler başlıca sayılabilir.

Tedavi yöntemleri ise lazer yöntemleri, kimyasal ve ilaçla yapılan yöntemler veya bazen bunların kombinasyonu olarak değerlendirilebilir. Bu yöntemler için ise yine, sonbahar ve kış ayları en uygun mevsimlerdir. Kuantum, fraxi, er yağ lazer ise bu konuda oldukça başarılı sonuçlar vererek aynı zamanda cildin gençleşmesini de sağlayacaktır. Lazer tedavi seansları sayesinde, lekelerinizi yok etmek veya kontrol altında tutmak mümkün.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:28 Eylül 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.