460 bin arı vücudunu kapladı

Tam 460 bin arı... Çinli bir arıcı, bal satışlarını artırmak için yapılan bir tanıtım çalışması için kendisini arılara 'boğdurdu'.

Tam 460 bin arı... Çinli bir arıcı, bal satışlarını artırmak için yapılan bir tanıtım çalışması için kendisini arılara 'boğdurdu'.

arilarÇin'in güneydoğusundaki Chongqing'de yaşayan 34 yaşındaki She Ping isimli arıcının yarı çıplak vücudu tam 45 kilogram ağırlığındaki arılarla kaplandı. She, vücudu arılarla kaplanmadan önce her ne kadar rahat görünse de "Dürüst olmak gerekirse biraz tedirginim ama bal tanıtımı için bunu yapacağım" dedi. She, vücudu arılarla kaplı olduğu 14 dakika boyunca 20'den fazla defa arı sokmasına maruz kaldı. Bu işlem için 'arılara meydan okuma' adı verilen bir yöntem kullanıldı. Söz konusu yöntem, vücudu kaplanacak kişinin üzerine ufak bir kafes içinde kraliçe arı yerleştirilmesi ve böylelikle diğer arıların ilgisinin çekilmesi esasına dayanıyor. Tam 460 bin arı vücudunu kapladı. Bu alandaki rekor ise kendisini tam 61.4 kilogram arıyla kaplatan Hindistanlı Vipin Seth'e ait. HÜRRİYET

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:12 Nisan 2014Yayınlanma Tarihi:27 Nisan 2014

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.