6 yıl beyninde tümör ile yaşadı kimse anlamadı

17 yaşındaki Allana Prosser, yıllarca beyin tümörü ile yaşadı ve doktorlar tüm tetkiklere rağmen farketmedi. Genç kızın 17 yaşında bir gözü kapanınca doktoru tümörü tespit edebildi.

11 yaşındayken baş ağrısı çekmeye başlayan genç kız sürekli ağrı kesiciler kullanıyordu ve neredeyse oturduğu her yerde uyuya kalıyordu.

KİLO ALMA, BAŞ AĞRISI, DENGE PROBLEMİ YAŞADI

Ayrıca kilo alma, denge problemi yaşayan Prosser'ın bir gözünde de kasılmalar oluyordu. Defalarca doktora giden Allana'ya doktorların tek söylediği ise peynire allerjisi olduğuydu.

GÖZ DOKTORU KEŞFETTİ

Bu yıl tek gözü kapanınca ise özel bir göz kliniğine giden genç kızda kranyifaringiyom adı verilen bir tümör olduğu tespit edildi. Prosser 6 yıl boyunca beynindeki tümör ile yaşamıştı.

Görüş açısı bulanıklaşan, kilo alan, denge kaybı yaşayan Allana Prosser'a hiçbir şekilde teşhis koyulamamış olması ise tepki çekti.

KRANYİFARİNGİYOM TÜMÖR NEDİR?

Genellikle çocuklar, gençler ve genç yetişkinlerde görülen bir tümördür. Hipofiz bezinde gelişen bu tümör genellikle yayılmaz. Ancak küçük boyutlarda sıkıntı yaratmazken büyüdükçe problemlere yol açar. Hormon seviyeleri ve görüşte sorunlara yol açar. Genellikle ilk tedavi tümörü ameliyatla almaktır.

Tümörün keşfedilmesinden sonra 2 kere ameliyat geçiren genç kız şimdi tedavisinin kalanına para bulabilmek için internette hikayesini anlatıyor. Ayrıca İngiltere'deki Ulusal Sağlık Servisi de Allana ve annesi Katrina'yı tedavi ettirmek için ABD'ye göndermek amacıyla kaynak yaratmaya çalışıyor.

HÜRRİYET


Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:05 Aralık 2015Yayınlanma Tarihi:03 Aralık 2015

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.