6284 KEZ RAHATSIZLANIYORUZ

A.A

Daily Mail'e göre bir kişinin ömrü boyunca 6284 kez ufak tefek rahatsızlıklar geçirdiği açıklandı. İşte detaylar.

Daily Mail'in internet sitesindeki habere göre, Birleşik Krallık'ta  yapılan bir araştırma, bir insanın yılda yaklaşık 80 kez, baş ağrısı, kramp  girmesi, sırt ağrısı ve soğuk algınlığı gibi hafif rahatsızlıklar geçirdiğini  ortaya koydu.

Buna göre, yılda 21 gün ağrı kesici ilaçlar kullanıyoruz. Ortalama 78,5  yaşına kadar yaşadığımız varsayılırsa, ağrı kesici ilaç kullandığımız gün sayısı  1649 oluyor.

3000 yetişkin üzerinde yapılan araştırmaya göre, en yaygın diğer bir  şikayet sık sık giren kramplar. Kramplar bir kişiyi yılda 19 gün etkiliyor ki bu  da bir ömürde 1492'yi buluyor.

Yılda en az 16 kez baş ağrısı çekiliyor ve bu yaşam boyunca 1256 baş  ağrısına tekabül ediyor. Araştırmaya göre ortalama bir Britanyalı yılda 14 kez,  bir ömürde 1099 kez sırt ağrısı çekiyor.

Araştırmayı yaptıran şirketin yetkilisi, araştırmanın, bu  rahatsızlıkların önemsizmiş gibi görünmesine karşın, toplamda ne kadar yıkıcı  olabileceğini gösterdiğini belirterek, bu rakamlara ciddi hastalıkların dahil  olmadığını hatırlattı.

Ömrümüzde en çok mustarip olduğumuz diğer hafif rahatsızlıklarsa kas  çekilmesi, boyun tutulması, mide ve karın ağrıları veya bozuklukları, burun  kanamaları ve bilek burkulması.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:15 Şubat 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.