ABD'de evcil kedi dehşeti

ABD'nin Oregon eyaletinde 10 kilogram ağırlığındaki kedilerinin saldırısına uğrayan bir aile, polisten yardım istemek zorunda kaldı.

ABD'nin Oregon eyaletinde 10 kilogram ağırlığındaki kedilerinin saldırısına uğrayan bir aile, polisten yardım istemek zorunda kaldı.

kedidehsetiEyaletin en büyük kenti Portland'da yaşayan Teresa Barker ve eşi, evde besledikleri Himalayan kedisinin bebeklerine saldırmasının ardından kendilerini yatak odasına kilitleyip polisi aradı. Barker, "Kedimiz, yedi aylık oğlum Jessie'nin kuyruğunu çekmesi üzerine saldırganlaştı. Eşim bebeğimizin alnına tırmık atıp kanatan kediyi uzaklaştırmak için tekme attı. Kedimiz, birden çılgına döndü. Eşyaların üzerine çıkıp üzerimize atlamaya, hepimizi tırmalamaya başladı. Bebeğimizi ve köpeğimizi kapıp kendimizi yatak odasına kilitledik" dedi. Önce hayvan kontrol birimini arayan çift, birimin yanıt vermemesi üzerine polisten yardım istedi. Yatak odasında mahsur kaldıklarını belirten Barker çifti, kedilerinin kapıyı tırmıklayıp çığlık atarak dışarı çıkmalarına izin vermediğini söyledi. Çiftin yardımına koşan polis, ucunda ip olan bir sopa yardımıyla kediyi yakalamayı başardı. Sakinleşmesi için kafese konulan kedinin veteriner kontrolünün ardından sahiplerine iade edildiği öğrenildi. A.A

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:12 Mart 2014Yayınlanma Tarihi:03 Nisan 2014