ABD'DEN 40 MİLYON DOLARLIK PROJE

APA - NP GRUP

Ulusal Sağlık Enstitüsü UBE’den Beynin Yapısal ve İşlevsel Bağlantı Haritasını çıkarılması işlemleri için 40 Milyon Dolar bağış..

 


Medscape (10 / 4, Brooks) (NIH) National Health Institutes (UBE) insan beyninde önemli yapısal ve işlevsel bağlantı, yüksek çözünürlüklü bir harita oluşturmak için 5 yılda 40.000.000 $ ayırdığını bildirdi.

Bu projeyi Human Connectome Projesi olarak adlandırıyorlar. Ülke genelinden oluşturulan bilim takımının bir parçası olan Washington Üniversitesi, Saint Louis MO, Anatomi ve Nörobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı David Van Essen yaptığı açıklamada, “Bu çalışmanın yardım edeceğini umduğumuz nokta şu; bizler daha önce de birtakım ipuçlarına sahiptik, konuşya dair çok net olmayan bilgilerimiz  bulgularımız vardı, bu çalışma ile çeşitli ve karmaşık anormallikleri keşfetmek için yola çıktır. Otizm, şizofreni, dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu veya hiçbir açık tarifle adlanhdıramayacağımız sayısız diğer bozukluklar hakkında derinlemesine bilgi sahibi olacağız.

Sacramento Bee (10 / 5, 3A, Calvin) raporlarına göre, "Bu uygulamayı ilk defa hayata geçiren Californialılar ulusal sağlık reformuyla hukukun temel unsurlarından hareket ederek, halkın sağlığı  için gerekli yasal değişiklikler California tarafından ilk defa uygulamaya geçirilirken, bu uygulama diğer eyaletler tarafından yakından takip ediliyor.
 


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:09 Ekim 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.