ABD'li bilimcinin gözünden NP

Geçtiğimiz günlerde Amerika Psikiyatri Derneği tarafından Hawaii'de düzenlenen kongrede NP ile tanışanlar Türkiye'ye geliyor.


Şaban Özdemir (NP GRUP)

ABD'de psikiyatri alanında önemli çalışmalara imza atan Prof. Dr. Erol Üçer, kongrenin hemen ardından NPİSTANBUL Hastanesini ziyaret etti. Birimleri tek tek gezen ve ABD ile kıyaslayan psikiyatrist Üçer, gördükleri karşısında hayranlığını gizleyemedi.

 


APA MEYVELERİNİ VERİYOR

NP GRUP psikiyatri alanındaki bilimsel ve teknolojik gelişmeleri yakından izliyor ve anında uyguluyor… Mayıs ayı içinde Amerika Psikiyatri Derneği tarafından bu yıl 164'üncüsü düzenlenen kongrede yerini alan ve çalışmalarını katılımcılarla paylaşan NPGRUP'a kongrenin hemen ardından ziyaretler başladı.

Toplumun ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verme ve ruh sağlığı seviyesini yükseltme ilkesini benimseyen NP'yi Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği Başkanı, Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Erol Üçer ziyaret etti. Grup bünyesindeki uzmanların katılımıyla haftalık rutin olarak düzenlenen bilimsel eğitim toplantılarına katılan Üçer anlatılanları dikkatle dinledi.

Prof. Dr. Erol Üçer daha sonra NPİSTANBUL Hastanesi'nin; TMU, EKT, MR, QEEG, FARMAKOGENETİK gibi birimlerini dolaştı. Hastanenin bu denli profesyonel olduğunu düşünmediğini ifade eden Üçer, Amerika'da gördüğü en iyi hastane konseptini, Türkiye'de NP'nin uyguladığını söyledi. Manzara karşısında hayranlığını açık açık ifade eden psikiyatrist Üçer;

"Tüm dünyaya kendinizi daha fazla duyurmanız gerekiyor. Bundan sonraki süreçte  hastanenizin bilimsel çalışmalarını yakından takip edip, bizzat içinde ben de yer alacağım. Ben sizin varlığınızı Hawaii'deki APA kongresinde öğrendim. Amerika'daki meslektaşlarıma sizden bahsedeceğim ve birlikte bir bilimsel sempozyum düzenlemek için biran evvel çalışmaları başlatacağım. Muayene sürelerimiz ve hasta kayıtlarınızın uluslararası standartta olduğunu gördüm. ABD'de kullandığımız modelle aynı uygulamalar.

Oldukça konforlu ve psikiyatrik açıdan güvenli bir hizmet gerçekleştiriyorsunuz.

Ayrıca bilimsel toplantılardan birine katılmaktan çok keyif aldım. Bu toplantıların  NPİSTANBUL Hastanesinin, hem kaliteli sağlık hizmeti verdiğini hem de bilim üretmeye devam ettiğinin bir göstergesidir." dedi.
 Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:09 Haziran 2011

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.