Adowa ve Jama Dansı

Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan’dan Adowa ve Jama Dansı...

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, 13 farklı ülkeden öğrencilerin kendi kültürlerini tanıttığı International Day etkinliğine katıldı. Tarhan, Ganalı öğrencilerin Adowa ve Jama geleneksel oyunlarına eşlik etti.

Üsküdar Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Direktörlüğünün düzenlediği geleneksel hale getirdiği ERASMUS ve Uluslararası Öğrenciler Kulübü “International Day” etkinliği yapıldı.

Üsküdar Üniversitesi Merkez Yerleşke Lobi alanında yapılan etkinlikte ERASMUS kapsamında eğitim için gelen 13 farklı ülkeden öğrenciler ülkelerinin yöresel yemeklerini ve kültürel değerlerini sergiledi.

Üniversitesi öğrencileri ve Erasmus programıyla gelen öğrencileri kaynaştırmak amacıyla yapılan “International Day”  etkinlikte keyifli dakikalar yaşandı.

Aralarında Gana, Azerbaycan, İsveç, Suriye ve Türkmenistan’ın bulunduğu farklı ülkeler elleriyle hazırladıkları yöresel yemekleri ziyaretçilere tattırdı.

Öğrencilerin hazırladıkları yemek ve oyunlar katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü.

Etkinliğe Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan da katıldı.

Stantları tek tek gezen Tarhan, Ganalı öğrencilerin yöresel Adowa ve Jama danslarına eşlik etti.

Keyifli görüntülere sahne olan etkinlikte öğrenciler Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile toplu fotoğraf çektirdi.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:30 Aralık 2017

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.