Affedilen erkek yine aldatır mı

Affedilen erkek yine aldatacak diye bir kural yok.

İlişkilerde aldatılmayı yaşayan kadınlar, genelde kendilerine neyi eksik yada neyi yanlış yapıyorum diye soruyorlar. Bir kadın için aldatılması şüphesiz acı veren bir olay. Böyle durumlarda mutlaka durup düşünmeli, ilişkinizi gözden geçirmelisiniz.  Hatalı siz de, eşiniz de olabilir… Bu durum ilişkinizde de bir takım sorunlar olduğunu gösteriyor. Peki, böyle bir durumda tekrar aldatır mı? Evet, işte bu sorunun cevabını verebilmek için öncelikle konuyu birkaç şıkta ele alacağım.

ALDATMA SADECE CİNSELLİKTE KALDIYSA

İçine sevgi olayı girmemiş ve erkek vicdanen rahatsız oluyorsa, daha fazla dayanamayıp itiraf etmişse, bu eşinizin ya da sevgilinizin sizi sevmediği anlamına gelmez. Böyle bir durumda aldatan erkeğin affedilmesi de bunu tekrar edeceği anlamına gelmez. Aldatma Duygusal Boyuttaysa; Aldatma da duygusallık boyutunda ise, bir koltuğa iki karpuz sığdırılamaz! Eğer erkek bir kadınla birlikteyken başka bir kadınla aşk yaşıyorsa ve onun sevgisinden de vazgeçemiyorsa, o zaman o erkek affedilmeli mi? Önce bu soruyu sormalı. Böyle bu durumlarda kadının o çok bilmiş cahil dostları devreye girer ve akıl vermeye kalkışır. Bu durumda kadının psikologdan yardım alması ve bu kararı kendisi vermesi gerekir. Aldatmanın da en acı vereni de budur. Ama genellikle böyle durumlarda erkek başka bir kadını severse geri dönüşü olmaz bu işin.

PEKİ, NE YAPMALI?

Böyle bir durumda yapılabilecek en güzel şey savaşmaktır. Arkanızı dönüp gideceğinize olayı anlayın ve olayların gidişatına göre sorunlarla savaşın! Senelerce emek verilmiş bir sevgi, sırf bir kere hata yaptı diye bir kalemde adam silinmez. Affeder miyim önce bunun kararını siz verin ve sonra sizi affettiniz diye küçümsemeye kalkışanları hiç kale bile almayın. Erkek sizi aldatmış olsa bile, sizi her şeyden daha çok mutlu ettiğini inanın ki; sizden başka kimse  durumu anlayamaz. Unutmamalı ki; nefis diye bir şey var bezen insan nefsine yenik düşebilir. Bu onun sizi sevmediği anlamına gelmez. Ama ilişkiniz bitme noktasındaysa yani bardak taştı ise, tamam. Böyle durumlarda zaten karşınızdaki erkek sizi seviyorsa inanın aldatma düşüncesi içinde bile olsa, sizi kaybetme korkusundan dolayı sizi aldatmak şöyle dursun, yanınızda bir kadına göz ucu ile bakamayacaktır.

YAZARKAFE


Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:14 Mart 2014Yayınlanma Tarihi:05 Nisan 2014

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.