AĞIR TAKINTILAR

Prof. Dr. Nevzat Tarhan Düzce Depreminin 9. yıldönümünde depremin oluşturduğu travmayı yorumlayacak. Deprem travmasının etkilere ne zaman ortaya çıkıyor? Hangi durumlarda tetikleniyor? Deprem travması hangi hastalıkları harekete geçiriyor. Depremi yaşayan kişiler yıldönümlerinde neler hissederler? Kendilerini korumak için neler yapmalılar?

 

Modern insanın yaşadığı ruhsal sorunlarda giderek artışlar gözleniyor. Yaşanın stres dolu şehit yaşamı, hayatın zorlukları gibi pek çok etken insan psikolojisini olumsuz etkileyebiliyor. Güvensizlik, başkalarına karşı kendini koruma güdüsü kişide takıntılara neden olabilmekte. Ülke TV'de günümüz insanının sorunlarına uzman yaklaşımlarla çözüm arayışları getiren program İYİ BAK KENDİNE bu akşam yine bu konulardan birini gündemine alıyor. Takıntılar.

Ençok yaşanan takıntılar nelerdir? Takıntı hastalığı erken yaşlarda mı başlıyor? Kadınlarda neden daha fazla takıntı görülüyor? Temizlik takıntıları, simetri takıntısının yanı sıra en çok yaşanan diğer takıntılar nelerdir?

Uğur Canbolat'ın sunuculuğunda ekrana gelen popüler psikiyatri programı İyi Bak Kendine'nin bugünkü konukları Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden Psikiyatri Uzmanı Dr. Oğuz Tan ve NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi'nden Uzman Psikolog Elif Kandaz olacaklar.

Uğur Canbolat'ın sunumuyla ekrana gelen 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı olan İyi Bak Kendine'de her akşam popüler psikiyatrinin ana başlıklarını oluşturan konulara yer veriliyor. Programın daimi konuğu Prof. Dr. Nevzat Tarhan Düzce Depreminin 9.cı yıldönümünde depremin oluşturduğu travmayı yorumlayacak. Deprem travmasının etkilere ne zaman ortaya çıkıyor? Hangi durumlarda tetikleniyor? Deprem travması hangi hastalıkları harekete geçiriyor. Depremi yaşayan kişiler yıldönümlerinde neler hissederler? Kendilerini korumak için neler yapmalılar? Tüm bunlara ve takıntılar ile ilgili her şey bu akşam saat 23.30 canlı yayınlanacak olan İyi Bak Kendine'de.

Popüler Psikiyatri programı İyi Bak Kendine, Uğur Canbolat’ın sunumuyla hafta içi her gece 23: 45’te Ülke TV’de


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:12 Kasım 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.