AHLAK DEĞERLERİNİ BOZABİLİR

DHA

Klinik Psikolog Yalçın Kireççi, 12 haftadır 6 bilenin çıkmadığı ve büyük ikramiyenin 50 milyon lirayı aşmasının beklendiği Süper Loto'ya, yaşadığı ekonomik krizden çıkış yolu olarak gören insanların büyük rağbet gösterdiğini belirtti.

Geçen hafta 34 milyon TL'yi bulan Süper Loto çekilişine yoğun talep olduğunu anımsatan Kireççi, "İkramiye büyüdükçe insanların talebi de daha fazlalaşıyor. Ekonomik krizden çıkış yolu arayanlar, şans oyunlarını kurtuluş yolu olarak görüyorlar" dedi.

Kireççi, şans oyunlarında büyük ikramiyenin isabet ettiği kişinin sosyal ve ruhsal düzeninin değiştiğini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Örnek olarak 50 milyon TL'nin bir kişiye isabet ettiğini düşünürsek, bu kişinin sosyal ve ruhsal düzeninin değişmesi kaçınılmaz bir gerçek. Bunun dışında bu rakam yaşam ilkeleri, ahlak değerleri oturmamış bir insanı bozar. Bu kişi her türlü çılgınlığı yapabilir. Parayı sorumsuzca harcayabilir. Her şeyi alt üst olabilir. Ama değerlerine sahip kişiyi etkilemez."


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:11 Mart 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.