AİLELER AYRILMASIN KAMPANYASI

ANKA

2009 yılı "Öğretmenlerin Özür Durumuna Bağlı Yer Değiştirme Kılavuzu"nda "İl Emrine Atanma" imkanı verilmemesi olması nedeniyle binlerce eğitimcinin ailelerinin dağılması nedeniyle eğitimciler imza kampanyası başlattı.

Eğitimciler tarafından "destek.kamudanhaber.com" adresinde başlatılan imza kampanyası ile, "İl Emrine Atama" uygulamasının tekrar geri getirilerek, ailelerinden ayrı kalmak zorunda kalan öğretmenlerin sıkıntılarının giderilmesi isteniyor. Kampanya kapsamında toplanan imzalar Milli Eğitim Bakanlığı, Sendika Genel Merkezleri, ulusal basın ve Başbakanlığa gönderilecek.

İmza kampanyası metninde eşleri farklı yerde çalışan öğretmenlerin 2008 yılının sonuna kadar özür grubu tayiniyle eşlerinin yanlarına tayin isteyebildikleri hatırlatılarak, bunun dışında sağlık özrü, öğrenim özrü gibi durumlarla öğretmenlere verilen özür grubu tayin hakkının "sessiz sedasız" öğretmenlerin elinden alındığı vurgulanıyor. Kampanya yazısında, "Bizler ne istiyoruz? Anayasamızda yer alan 'Sosyal Hukuk Devleti', 'Aile Birliğinin Korunması' ve 'Kanun Önünde Eşitlik' ilkeleri göz önüne alınarak Bakanlığın en kısa zamanda çözüm üretmesi istiyoruz. Nisan 2009’da yapılacak özür grubu tayinlerinde özür grubu tayinlerinin kapsamı genişletilerek 'İl Emrine Atama Uygulaması’nın tekrar geri getirilmesi yoluyla bütün öğretmenlerin tayinleri yapılmasını istiyoruz" deniliyor.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:21 Nisan 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.