Aileleri korkutan araştırma

Akıllı telefon kullanan gençlerin tehlikeli cinsel ilişkilerde bulunmaya daha yatkın olduğu keşfedildi. İşte aileleri korkutan araştırma.

Akıllı telefon kullanan gençlerin tehlikeli cinsel ilişkilerde bulunmaya daha yatkın olduğu keşfedildi. İşte aileleri korkutan araştırma.

GENÇLERLE DOĞRU İLETİŞİM KURMANIN YOLLARI

Çalışmaya göre internete telefonlarından erişim sağlayabilen gençler sanal seks de yapabiliyor. Akıllı telefonu olan gençler ayrıca hem cinsel açıdan daha aktif oluyor hem de sanal seks konusunda daha cesur davranıyorlar. Çalışma sonuçları Amerika Halk Sağlığı Birliği tarafından yıllık toplantısında açıklandı. Ancak uzmanlar yine de akıllı telefonların doğrudan tehlikeli cinsel yakınlaşmalara neden olmadığını söylüyor.

GENÇ GELİİMİ HAKKINDA HER ŞEY

YÜZDE 17'Sİ SANAL SEKS ARAYIŞINDA

Araştırmacı Eric Rice bu sonuçlar yüzünden ailelerin paniğe kapılmasın istemediklerini söylüyor. Rice, sanal seksin risklerinin tartışılabileceği cinsel eğitim programlarının başlayabileceğini de belirtiyor. Çalışma Los Angeles'da 1840 lise öğrencisi üzerinde yapıldı. Öğrencilerin 3'te 1'i akıllı telefonu olduğunu söylerken, yüzde 5'i internette seks partneri aradığını ve yüzde 17'si ise online seks için arayışta olduğunu belirtti. HÜRRİYET

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:05 Kasım 2012Yayınlanma Tarihi:06 Kasım 2012

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.