Alkol ego patlamasına neden oluyor

İçince neden güzelleşiyoruz? Sebebi belli oldu. Çünkü alkol ego patlamasına neden oluyor.

İçince neden güzelleşiyoruz? Sebebi belli oldu. Çünkü alkol ego patlamasına neden oluyor.

Ntvmsnbc’de yer alan habere göre; Fransa’daki Grenoble Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma alkol alan bireylerin, kendilerini olduğundan çok daha çekici hissettiklerini ortaya koydu.

BAĞIMLILIK TEDAVİ MERKEZLERİ

Uzmanlar, çakırkeyiflik anından itibaren bu sürecin başladığını iddia ediyor. Araştırmanın sonuçları, bu durumun sadece alkol alan kişinin zihnindeki bir yanılsamadan ibaret olduğuna işaret ediyor.

ALKOL BAĞIMLILIĞINDAN KURTULABİLİRSİNİZ

Araştırma sürecinde, alkol alan 19 kadın ve erkeğe ne kadar çekici oldukları soruldu ve ardından alkol metreye üflemeleri istendi. Aldığı alkol miktarı daha yüksek olanlar, kendilerini diğerlerine nazaran daha çekici bulduklarını belirtti. Yapılan ikinci bir araştırmada ise 86 erkeğe yeni çıkan bir içeceği test edecekleri söylendi. Bazı erkeklere alkollü bir içecek verilirken diğerlerine ise aynı içeceğin alkolsüz versiyonu sunuldu. Her iki gruptan da bazı kişilere içtikleri içeceğin alkollü olduğu söylendi. Araştırmanın sonunda alkol almamış olsa da alkol içtiğini düşünenlerle, alkol alanlarla benzer belirtiler gözlemlendi. Yapılan bu yeni araştırma, alkol alan kişilerin algısının değişerek çevresindeki insanları olduklarından daha çekici bulduklarına işaret eden araştırmaların kişinin kendine dönük yönde de işleyebileceğini gösterdi. NTVMSNBC

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:14 Kasım 2012Yayınlanma Tarihi:16 Kasım 2012

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.