ALZHEIMER' A SANAT TEDAVİSİ

ABD'nin New York Modern Sanat Müzesi (MoMa), alzheimer hastalarına ücretsiz ziyaret izni vererek tedavilerine yardımcı olacak.

ALZHEIMER' A SANAT TEDAVİSİ

'MoMa'da Buluşalım' adı verilen tedavi programında, hastalar dünyanın en ünlü tablolarını rehberler eşliğinde inceleyecek ve tartışacak. Uzmanlar hastalığın ilk aşamasında zihinsel uyarma görevi görecek bu ziyaretlerin sık sık tekrarlanması gerektiğini öneriyor. Müzenin eğitim bölümünün başkanı Francesca Rosenberg, 'Yakınları onları evlerinde ziyarete geldiğinde onlarla ne yapacaklarını bilmiyor. Biz ailelere güvenli ve destekleyici bir çevre sunuyoruz' dedi. Müzeyi halka kapalı olduğu günlerde ziyaret eden alzheimer hastaları, kendilerini daha güvende hissediyor. Ocak ayından beri bu hizmeti sunan müze, rezervasyon yaptıran tüm gruplara hizmet veriyor.

KAYNAK:
//www.aksam.com.tr/

 


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:01 Ocak 2000

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.