ANNE SEVGİSİ Mİ, TİCARİ KAYGI MI?

ANNE SEVGİSİ Mİ, TİCARİ KAYGI MI?Anne sevgisi, sevgilerin en güzelidir. Anne; bağlılığın fedakârlığın, cömertliğin, karşılık beklemeden vermenin ve sevmenin sembolüdür.

Anneler, senenin belli bir gününde göstermelik sevilip, diğer zamanlarda ihmal edilecek varlıklar değildir. Anneler, ömür boyu sevgiye, saygıya, hizmete ve hürmete layık en yüce varlıklardır. Her ne kadar onlar yılın bir tek günü değil her günü önemli olsalar da bu sevginin dile getirildiği, buketlenip anneye sunulduğu gündür anneler günü… Ufak bir hediye, içten bir öpücük, bir çift güzel sözle de bu özel günün kutlanmasını bekler çoğu zaman annelerimiz. Çocuğunun yüzündeki bir gülümseme bile onu çok mutlu ederken bu özel gününde hatırlanmak onun için hediyelerin en büyüğüdür. Varlığıyla bize hayat veren, kalbi her an bizimle atan annemiz için hediyeler seçe duralım, onun gerçekte en büyük ödülü bizi yanında görebilmektir.

Anneye hediye almak, sevgiyi ifade etmenin yollarından bir tanesi olabilir. Bu kadar önem ve değer verdiğimiz annemize sunduğumuz hediye ne olmalı? Bu konuda karar verirken unutulmaması gereken nokta anneler gününün başarılı ticari potansiyeli ve firmaların bu özel günde para kazanmak için geliştirdikleri stratejiler sebebiyle etki altında kalınabileceğidir. Haftalar öncesinden anneler gününe özel ürünlerin piyasaya sürülmesi,  reklâm ve tanıtım faaliyetleri bu günün ticari boyutunu göstermektedir. Annelerin gönüllerini almak, kusurlarımız için af dilemek, bir araya gelebilmek için fırsat veren bu güzel günde firmaların ticari kaygılarını bir tarafa bırakarak kendi dilediğimiz bir kutlama biçimi seçersek bu annelerimizi en çok mutlu eden hediye olacaktır.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:01 Ocak 2000

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.