ANNE SÜTÜ, STRESE ÇARE OLDU

ANNE SÜTÜ, STRESE ÇARE OLDUYoğun tempo içinde modern çağın koşuşturmacasına kapılan günümüz insanı için en büyük tehlikelerden biri hiç şüphesiz stres.

‘Modern çağ hastalığı’na karşı bilim adamlarının ürettiği çözümlere her gün bir yenisi ekleniyor, yeni bir ilaç ya da doğal meditasyon yöntemi günümüz insanının hizmetine sunuluyor.

New Life firmasının ürettiği Lactease adlı hap ise diğer stres haplarının tahtını alacak gibi görünüyor. Zira anne sütünün bebeğe verdiği rahatlık ve dinginlikten ilham alan bilim adamları, Lactease’i sütteki ‘lactium’ adlı proteinin özünden üretiyor.

12 yıllık çalışma sonucunda üretilen Lactease, süt proteininden elde edilmiş doğal bir besin desteği. Normal stres haplarında ortaya çıkan uyuşukluk, uyku, bağımlılık ve baş ağrısı gibi yan etkileri bulunmayan Lactease günlük aktiviteleri de engellemiyor. Tamamen doğal olan hap Avrupa ve Amerika’da dört yıldır kullanılıyor ve bilimsel testlerden başarıyla çıktı.

Stres etkilerini azaltan çoğu ürün gibi uyku ve uyuşukluk yapmıyor, bağımlılık yaratmıyor ve günlük aktiviteleri engellemiyor. Bu özelliğiyle de ders çalışırken rahatlıkla alınabiliyor. Ürün 2 hafta düzenli kullanıldıktan sonra etkisini göstermeye başlıyor. Stresin arttığı dönemlerden 15-20 gün öncesinden günde iki kapsül alarak tüm etkileri minimuma indirme imkanı tanıyor.

‘Büyük bir buluş’

New Life firması ve Lactease’i Türkiye’ye getiren Sifar İlaçları Genel Müdürü Sinan Müderrisoğlu ise İstanbul’daki ilk eczanelerden Rebul’un da sahibi. Aileden gelen bir ilaç geleneği olan Müderrisoğlu, New Life firmasını satın alarak tüm dünyada sıklıkla tüketilen ve yemeklere dahi katılan besin destek üniteleri Omega-3’leri ülkeye getirmiş. Çalışanlar ve çeşitli meslek gruplarının yanı sına gençliğin yoğun tempo ve stres altında yaşadığını belirten Müderrisoğlu, günümüz insanının bir besin desteği olmadan bütün gereksinimlerini karşılayamadığı görüşünde. “İnsanlar kez çoğu stresin getirdiği başarısızlık durumuyla karşı karşıya kalıyor ya da istediği başarıyı elde edemiyor. Emeğinin karşılığını alamayan insanda ise belirli psikolojik rahatsızlıklar baş gösteriyor.” diyen Müderrisoğlu, ılık süt içtikten sonra sakinleşen bebeklerden ilham alınarak üretilen Lactease’i “büyük bir buluş” olarak değerlendiriyor.

Fransa’da Nancy Üniversitesi’ndeki bilim adamları, bebeklerin ılık süt içtikten sonra sakinleştiklerini gözlemleyerek, süt peptidi ile bebeğin sakinleşme arasında bağlantı olduğunu saptamış. 12 yıl süren çalışmalar sonunda Lactease’in içeriği olan lactium elde edilmiş. Lactease; uyku bozuklukları, depresyon, asabiyet, iletişim bozuklukları, duygusallaşmak, saldırganlık, motivasyon eksikliği, yeme bozuklukları, iştahsızlık ve iştah artması, sindirim şikayetleri, mide krampları, çarpıntı ve yüksek tansiyona karşı bire bir etkinlik sağlıyor.

Strese bağlı yaşayan herkes kullanabilir

Çalışanlar; iş arkadaşları, yöneticiler ve müşteri temsilcileri, belirsizlikler, görev değişiklikleri

Diyet yapanlar; diyet yapmak stresli olabildiği gibi stresin kendisi de kilo alınmasını kolaylaştırabilir

Öğrenciler ve sınava hazırlananlar

Büyük değişikliklerle karşılaşanlar; evlilik, iş değişikliği, taşınma, emeklilik, hastalık

Sigarayı bırakmaya çalışanlar

KAYNAK: //pazar.zaman.com.tr/?bl=5&hn=2807


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:06 Ekim 2008

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.