ARADIKLARI MUTLULUĞU BULDULAR

ARADIKLARI MUTLULUĞU BULDULARBedensel engelleri yüzünden yaşamlarını Okmeydanı Darülaceze'de sürdüren Şadiye İnkaya (38) ve Hikmet Muralı (62) yaptıkları takıları satarak para kazanıyor.

Aralarındaki yaş farkına rağmen birbirlerine gönül veren iki arkadaş evlilik planları yapıyor. Evlendikten sonra Datça'ya yerleşme hayalleri kuran çift, kendilerine bağlanacak engelli maaşını umutla bekliyor. Darülaceze'ye geldiğinde içine kapanık birisi olduğunu söyleyen Şadiye Hanım, "Hikmet'le tanıştıktan sonra çok değiştim. Doktorlardan görmediğim tedaviyi onun arkadaşlığından gördüm." diyor.

Anne ve babası 1 yaşındayken ayrılan Şadiye İnkaya'yı dedesi büyütmüş. O vefat edince de kadın sığınma evlerine daha sonra da Darülaceze'ye yerleşmiş. Uzun süre psikolojik tedavi gören İnkaya'nın hayatı kendisi gibi Darülaceze'li Hikmet Muralı ile tanışınca değişmiş. Yıllarca gemilerde işçilik yapan Hikmet Muralı ise 1996'da geçirdiği trafik kazasında sağ bacağının kaybetmiş. Bir süre Tahtaköy'de boncuk işçiliği yapan talihsiz adam yalnızlığa daha fazla dayanamayarak Darülaceze'ye başvurmuş. Muralı, yaşadığı birçok olumsuzluğa rağmen hayata Şadiye Hanım'la tutunmuş.

Muzaffer Salcıoğlu, İlyas Dal; İstanbul

KAYNAK: www.zaman.com.tr

 

 


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:02 Kasım 2008

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.