AŞK ÇOK ŞEY BEKLER

Aşk Çok Şey Beklerİnsanoğlu güzel olan her şeyi ister, her şeyi bekler... Mutluluk kaynağı ‘aşk’ da çok şey bekler... Bu duyguyu hep yaşamak ve taze tutmak istiyorsanız onu beslemek zorundasınız... Nasıl mı? Cevabı haberimizde...

Aşkın beklentileri çok fazladır. Yaramaz küçük bir çocuktur aşk. Sürekli ister, istediğini alamayınca küser. Gönlünü alırsınız, istemeye devam eder. Bir yandan sizi yorsa da diğer yandan onun yüzünde gördüğünüz gülümseme sizin de mutlu olmanıza neden olur. Aşk sadece sevdiğini söylemeyi değil sevildiğini görmeyi de ister. “Seni seviyorum” sözü herkesi mutlu eder. Sözlerle söylenen davranışlar da görülmeyince aşka inanmak zorlaşır. İşte uzman Psikolog Zehra Erol aşkın ne beklediğini sizler için derledi...

“Aşk zaman ve emek ister”

Âşık olan kişiler, zamanlarını sevdikleriyle geçirmeyi arzu eder. Uzun süreli ayrılıklar âşıkları mutsuz eder. Zaman içinde insanlar birbirini tanır ve tanıdıkça da kabullenir.

“Aşk tolerans bekler”

Aşk bencilliği kabul etmez. Kendimizin yaşamak istedikleri yanında, karşımızdakinin istekleri olduğunu göz ardı etmez. Kendi doğrularının kesin ve net olduğu konusunda ısrarcı olmaz. İnatlaşmaz.

“Aşk saygı bekler”

Kaba, sert davranışlar, dayaklar ve küfürler bir süre sonra aşkın önüne geçer. Güzel duygular görünmez olur. Söylenen sözler, bağrışmalar aşk sözcüklerinin yerini alır. Ayrılıp barışmalarla devam eder. Ayrılıp, barışmalar, ayrılıp barışmalar ve ayrılıklar”

“Aşk sorumluluk bekler”

Aşk sevdiğine zaman ayırmak, arayıp sormayı bekler. İlişkide karşısındakinin beklentilerine de dikkate alarak davranmayı ister. Söylenenlerin yapıldığını da görmek ister. Sorumluluk karşısındakini mutlu etmek için çabalamayı, aldatmamayı içerir.

“Aşk güven bekler”

 

Karşısındakine inanmak ister. Söyledikleri ile yaptıklarının paralel olmasını, yalan söylememeyi bekler. Zor zamanlarında sevdiğinin yanında olmasını ve ona destek olmasını ister.


//www.bugun.com.tr


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:01 Ocak 2000

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.