Askerlere kadına karşı şiddet eğitimi

Adana'da, rütbeli askerler ile erbaş ve erlerden oluşan 130 jandarmaya kadına karşı şiddetin önlenmesi amacıyla eğitim verildi.

Adana'da, rütbeli askerler ile erbaş ve erlerden oluşan 130 jandarmaya kadına karşı şiddetin önlenmesi amacıyla eğitim verildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Tuğgeneral Temel Cingöz Kışlası'nda gerçekleşen eğitimde, Sosyal Hizmetler Uzmanı Ayşe Küpeli tarafından “İletişimin sorun çözmedeki önemi”, Çocuk ve Kadın Kısım Amiri Jandarma Başçavuş Öner Orhan tarafından “Kadına karşı şiddetin önlenmesi ve toplumsal cinsiyet Eşitliği”, Hukuk İşlem Uzmanı Ahu Büyüksütcü tarafından da “Töre ve namus cinayetlerinin önlenmesi” konulu sunum yapıldı. Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hamza Celepoğlu, etkinlikte yaptığı konuşmada, “Eşimize, annemize ve kız kardeşimize nasıl kıymet veriyorsak öyle kıymet vermemiz gerekir. Kadının yeri geldiğinde annemiz, yeri geldiğinde kız kardeşimiz olduğunu unutmamalıyız” dedi. İl Jandarma Komutanı Jandarma Kurmay Albay Murat Koç'un da katıldığı eğitimlerin Valilik koordinesinde devam edeceği bildirildi. A.A

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:05 Aralık 2012Yayınlanma Tarihi:07 Aralık 2012

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.