AŞKIN DA HAPI ÜRETİLDİ

KAYNAK: Hurriyet.com.tr

Bilim adamları herhangi birine aşık olmayı sağlayan hap üretildi.

Bilim adamları, herhangi birine aşık olmayı sağlayan bir hap geliştiriyor. İlaç, beyinde eşleri birbirine çeken ve sevgi ve bağlılık hislerini uyandıran kimyasalları kontrol ederek çalışıyor. Ancak aşkın devam etmesi için her gün bir tane alınması gerekiyor.

ABD'deki Emory Üniversitesi uzmanları tarafından geliştirilen ilaç, "aşk iksiri" efsanesini gerçek kılabilir. Tutku ilacının yeni bir ilişkiye başlamak için fazla utangaç olan kişiler tarafından kullanılancağı tamin ediliyor. Beynin kimya yapısının iki insan arasındaki çekimi üzerindeki etkisini neredeyse 10 yıldan uzun bir süredir araştıran bilim adamları,ilacın ana maddesini oxytocin hormonu olarak açıkladı. Bu hormon başka birine duygusal olarak yakın hisseildiğinde salgılanıyor. Ayrıca beynin mutluluk ve bağımlılıkla ilişkilendirilen kısımlarını da harekete geçiyor.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:13 Ocak 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.