BAHAR GELMİŞ, YORGUNUM DOKTOR

NP Grup

Sigara içenler, düzensiz beslenenler, ergenler, yaşamda hedefleri, belirli amaçları olmayanlar ile iş temposu yoğun olanların enerjilerinin neden sıfırlandığı, hiçbir şey yapmak istememelerine sebep olan bahar yorgunluğunun sebepleri ve çözümlerini uzmanlar bu akşam ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.


Duyguların coştuğu bu bahar günlerinde bazı kişilere bir yere gitmek ya da bir şeyler yapmak zorunda olmak o kadar anlamsız ve sıkıcı gelebilir ki kişi kendisini çok keyifsiz hatta kötü hissedebiliyor. Sürekli uyumak gereksinimi içinde olanlar olduğu gibi bazıları da zaman zaman sinirli, daha hırçın olabiliyor. İyi Kak Kendine programında bu gece;

"    Tüm enerjim kayboldu sanki.
"    Sabahları yataktan kalkmayı hiç istemiyorum.
"    Sabah uyandığımda kendimi çok yalnız hissediyorum.
"    İşe gitmek hiç bu kadar zor olmamıştı.
"    Aklım sürekli yatıp uyumakta.
"    Canım iç bir şey yapmak istemiyor.
"    Kendimi çok sıkıntılı, mutsuz hissediyorum.
"    Bugünlerde ne kadar tedirginim böyle.
"    Keşke bütün gün tembel tembel oturabilsem.
"    Dikkatimi bir türlü toparlayamıyorum.
"    O kadar sinirliyim ki patlayacak gibiyim.
"    Geceleri zor uyuyorum, sabahları ise bir türlü uyanamıyorum.
"    Bütün gün kendimi toparlayamıyorum.
"    İşlerimi sürekli erteleme ihtiyacı duyuyorum diyenlerin duygu durumları değerlendirilecek.

Kimler daha çok risk altında, beslenme sorunlarında daha çok neler öne çıkmaktadır, kronik yorgunluk haline dönüşme riski taşır mı gibi konuları bu akşam etraflıca ele alacak olan İyi Bak Kendine programının konukları NPİSTANBUL Etiler Polikliniği'nden Psikiyatri Uzmanı Dr. Barış Özlem Mestcioğlu ve Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden Uzman Psikolog Yıldız Burkovik olacaklar.

Bahar yorgunluğu ile birlikte görülen diğer psikiyatrik hastalıklar nelerdir, nasıl tedavi edilir, ilaçla tedavisi nasıldır, psikoterapi hastaya neler sağlar gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak, 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Programın PSİKOGÜNDEM bölümünde tanınmış Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan; American Journal of  Preventive Medicine'da yer alan 'İntiharlar artıyor' konulu  bir çalışmayı İyi Bak Kendine programına değerlendirecek.

Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.
 


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:06 Nisan 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.