BAKANLIK’TAN İÇME SULARINA GÖZALTI

Sağlık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan projeyle, ülke genelindeki içme sularından örnekler alınarak, analizleri yapılmaya başlandı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Yanık, “Sağlıklı Köyler Projesi” doğrultusunda şehir ve köylerdeki içme sularının sürekli numuneler alınarak analizlerinin yapıldığını belirtti.

Yanık, “Proje kapsamında 2009 yılının Haziran ayına kadar şehir merkezleri ve köylerdeki suların analizleri yapılıp, sağlıksız olanların kullanımı yasaklanacaktır” dedi.

Yanık, suyun debisine göre bakteriyolojik ve kimyasal olarak su numunelerinin alınarak analizlerinin laboratuvarlarda yapıldığını, sağlık açısından sakıncalı bulunanların belirlenerek, suyun kirlenmesine neden olan unsurların ortadan kaldırılması amacıyla ilgili makamların uyarıldığını ifade etti. Yanık, şehir merkezi, belde ve köylerdeki içme ve kullanma amaçlı şebeke, akar su, çeşmelerden belirli aralıklarla su numunelerinin alındığını belirtti. 


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:18 Eylül 2008

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.