Bakıcı konusunda eşinizle karar verin

Yeni doğan bebeğinize bakıcı arıyorsunuz ancak aklınızda tereddütler mi var? Bakıcı konusunda mutlaka eşinizle karar verin.

Yeni doğan bebeğinize bakıcı arıyorsunuz ancak aklınızda tereddütler mi var? Bakıcı konusunda mutlaka eşinizle karar verin.

Uzmanlar, bakıcı konusunda anne ve babanın ortak bir karar vermesi gerektiğinin altını çizerek işin inceliklerini bizlerle paylaştı.

BEBEĞİNİZLE DOĞRU İLETİŞİM KURUN

 ACELE ETMEYİN

Her şeyden önce bakıcı ararken acele etmemek önemlidir. Bebekleri için doğru bakıcıyı bulmak belli bir zaman alacağı için anne babalar henüz bebekleri doğmadan bakıcı arayışına girmelidirler. Bakıcı arayışı sırasında anne ve baba beraber hareket etmeli, ebeveynlerden biri arayışta daha aktif rol oynasa bile “Nasıl bir bakıcı arıyoruz, ne zaman başlasın?” vs. gibi tüm konularda beraberce düşünüp karar vermelidir.

0-6 YAŞ GELİŞİMİ HAKKINDA HER ŞEY

BAKICININ ANNE OLMASI AVANTAJLI

Bakıcı ile yapılacak olan görüşme onun yaşantısına ait bilgi ve ipuçları sağlayacaktır. Ancak kişilere güven duymak kısa bir görüşme ile oluşabilecek bir şey değildir. Bu açıdan, bakıcı seçerken en iyi yollardan biri güvendiğiniz birinden bakıcı ile ilgili alacağınız olumlu referanstır. Bakıcı ile görüşme yapıldığında özellikle nasıl bir kişiliğinin olduğu ve çocuklarla iletişiminin nasıl olduğu, varsa kendi çocuklarıyla ilişkisinin niteliğine dikkat edilmelidir. Bakıcının anne olması tabi ki avantajdır ancak olmazsa olmaz bir özellik değildir. Bakıcının daha önce deneyimli olması da avantajdır. HÜRRİYET AİLE

Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:25 Haziran 2012

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.