Barbie takıntısı bu hale getirdi

Barbie'ye benzemek ABD, Ohio'da yaşayan 42 yaşındaki Nannette Hammond adlı kadın, Barbie bebeklere benzemek için bugüne kadar 500 bin dolar (yaklaşık 1,5 milyon TL) harcadı.

Barbie takıntısı gün geçtikçe artıyor. Genç kızlar estetik ameliyatlara milyon dolarlar yatırırken, yüzlerce ameliyat geçirmekten korkmuyorlar...

Ünlü model ise çizgi film karakteri Jessica Rabbit'e benzemek için altı kaburgasını aldırdı. İsveçli model Pixee Fox, şimdi de 'dönüşümünü' eksiksiz gerçekleştirmek için göz implantı operasyonu geçirdi.

Barbie takıntısı bu hale getirdi

İşte Barbie'ye benzemek için bir kadının hikayesi....

Beş çocuk annesi 42 yaşındaki Nannette Hammond adlı kadın, Barbie bebeklere benzemek için bugüne kadar bir servet harcadı. ABD'nin Ohio eyaletinde yaşayan ve mutlu bir evliliği olan kadın, tam bir estetik operasyon bağımlısı. Normal bir genç kadınken, tanınması güç bir hale gelen kadın, '70 yaşına gelene kadar durmayacağım' diyerek estetik operasyonlara devam edeceğini söylüyor.

Hammond, Barbie gibi görünebilmek için kıyafet, saç ve makyajına da binlerce dolar harcamaktan çekinmiyor. Bugüne kadar üç kez göğüs estetiği, meme kaldırma, dudak dolgusu, botoks, yarı kalıcı makyaj gibi pek çok müdahaleyle Barbie'ye benzemeye çalışan kadının eski haliyle bugünkü görüntüsü arasında uçurumlar var. Instagram'da 27 bin takipçisi bulunan Hammond'un fotoğraflarını ise ya eşi Dave ya da çocukları çekiyor.

'ARKAMDAN KONUŞUYORLAR AMA UMURSAMIYORUM'

Nannette Hammond, geçirdiği operasyonlar sonrası görüntüsünden de hayli memnun: 'Biliyorum, diğer anneler arkamdan dedikodu yapıyorlar ama umursamıyorum. Aileler hakkımda istediklerini düşünebilir, beni rahatsız etmiyor. Benim için öncelik ailem. Eşim ve çocuklarım bu görüntümden mutluluk duyuyor. Şu an Barbie'nin hayatından daha iyi bir hayatım var, daha ne isteyebilirim ki?' diyor ve ekliyor: 'İnsanların kötü yorumları çocuklarımı üzüyor. Onlara bunları kafalarına takmamalarını öğütlüyorum. Ve başkalarına karşı nazik olmalarını...'

Dave Hammond, karısının Barbie takıntısı yüzünden, 20'li yaşlarından beri onun için bir servet harcıyor. 'O harika bir eş ve anne. Onun mutluluğu benim için her şeyden önemli' diyor.

Nannette Hammond'un Barbie takıntısı 20'li yaşlarında başlamış. 50'nin üzerinde oyuncak Barbie'si olan kadın, genç bir kızken görüntüsü nedeniyle çok utangaç ve kendine güvensiz olduğu için oyuncak bebeklere benzemek istediğini fark etmiş.

Önce Barbie'nin ten rengine yaklaşmak için düzenli olarak solaryuma girmeye başlamış. Öyle ki, Hammond'un evinde kendisi için özel bir solaryum cihazı da bulunmakta. 27 yaşından bu yana da botoks yaptırmaya başlamış. Sadece botokslar için 125 bin TL'nin üzerinde para harcamış.

24 yaşındayken estetik opesyonlarına olan ilgisi nedeniyle hemşire olmuş: 'Estetik yaptıran hastalar, operasyonlardan sonra o kadar mutlu görünüyorlardı ki, ben de yaptırmak istedim' diyor. 30'larının sonlarına doğru eşi Dave ile tanışan kadın, takıntısını şöyle anlatıyor: 'Estetikten vazgeçemem. İğneler bana rahatlatıcı bir masaj gibi geliyor. Bana çok iyi geliyor.'

DAILY NEWS


Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:20 Mart 2016Yayınlanma Tarihi:17 Mart 2016