BAŞARMAK VE MUTLU OLMAK İÇİN

ANKA

Kişinin karakterinden kaynaklanan olumsuz düşüncelere bir de çevresindekiler eklendiğinde sorunun içinden çıkılmaz hal aldığına işaret eden uzmanlar, "Etrafına negatif enerji saçanlardan uzak durun. Aksi takdirde umutsuzluk ve güvensizlik hayatınızı karartabilir. Etrafına negatif enerji saçan insanlar için kullandığımız iki sözcük vardır. Zehirli insanlar ve düş yıkıcılar" diye uyarıyor.

Mutlu ve başarılı bir yaşam için...

Çevrenizdeki olumsuz insanlardan etkilenmemenin bir yoluda size esin kaynağı olabilecek, pozitif kitaplar okumaktır. Bu kitaplar size dünyanın en güzel mucizesi olduğunuzu, düşlerinizi gerçekleştirebilecek gücünüz olduğunu anlatacak, en önemlisi bunları gerçekleştirmek için ne yapmanız gerektiği konusunda yol göstereceklerdir.

Neşeli, başarılı, iyimser, istekli, olumlu düşünen bir kişi olmak istiyorsanız, bu özelliklere sahip kişilerle bir arada olun. Sürekli öfkeli, üzgün, yaşama ve olaylara olumsuz bakan insanlarla birlikte olursanız, ne kadar iyimser, neşeli, başarılı da olsanız bir süre sonra bu nitelikleri kaybetmeye başlarsınız. Size, gereksinim duyduğunuz desteği verebilecek kişilerle birlikte olmaya özen gösterin. Eğer bu olumsuz kişilerin bir kısmı asla yaşamınızdan çıkartayamayacağınız aile yakınlarınız, sık sık görüştünüz kişiler ise ne zaman size (Bunu asla yapamazsın) ya da benzeri sözler söylerlerse içinizden art arda (Evet, yapabilirim) deyin. Bu kesinlikle işe yarayacaktır.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:17 Ağustos 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.